פיצויי פיטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 11:09, 8 במרץ 2015

  שלום רב, פוטרתי ממקום עבודתי לאחר 3 שנות עבודה, למיטב ידיעתי הנני אמור לקבל את כספי הפיצויים בסיום יחסי עובד מעביד,המעביד אמר לי היות והוא מפריש לי לקופת גמל ושם ישנם כספי פיצויים עליו למלא טופס 161 כדי למשוך את כספי הפיצויים, האם אין בכך סתירה נגד החוק? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  12:36, 8 במרץ 2015

  שלום רב, חוק פיצוי פיטורים מזכה עובד בתשלום פיצוי פיטורים ככל שסיים לעבודה בנסיבות שמזכות אותו בפיצוי פיטורים. שיעור פיצוי הפיטורים הינו משכורת אחרונה כפול שנות וותק. בעקרון, משנת 2008 קיימת חובה לביצוע הפקדות פנסיוניות לקרן פנסיה / ביטוח מנהלים מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה. יש לבדוק אם בוצעו בגינך הפקדות מכוח צו הרחבה זה או מכוח מקור אחר. ככל שבוצעו בגינך הפקדות מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה, אזי הפקדות המעסיק לרכיב הפיצויים בקרן הפנסיה / ביטוח מנהלים באות במקום חובת המעסיק לתשלום פיצויי פיטורים לתקופה שהופקדו ומהשכר שהופקדו. כלומר, אם התחילו להפקיד בגינך רק לאחר חצי שנה, אזי המעסיק מחויב לשלם לך ישירות פיצוי פיטורים בגובה של חצי משכורת אחרונה. בנוסף, המעסיק מחויב השלמת פיצוי פיטורים בגין שיעור הפיצויים שעולה על השיעור שהפקיד ממנו לקרן הפנסיה / ביטוח מנהלים. למשל, אם בשנת 2013 שיעור ההפקדות לרכיב הפיצויים היה 5% והמעסיק לא הפקיד בנוסף 3.3% (עד לתקרה של 8.33%) אזי אתה זכאי כיום לתשלום ישירות מהעסיק בגובה ההפרש (משכורת אחרונה כפול 3.33 כפול החודשים שממועד ההפקדה בשיעור זה ועד לסיום העבודה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.