הפרשות לפנסיה- התפטרות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • בתאל

    נשלח ע"יבתאל 16:48, 14 במרץ 2015

    שלום, עבדתי במקום עבודה חודש וחצי ואז התפטרתי. המעסיק טרם הפריש לי לפנסיה- הבנתי שהוא חייב להפריש לי (יש לי קרן פנסיה פעילה) שאלותי הן: 1. מאחר ולא הפריש לי, וכבר אינני עובדת שם, האם אני יכולה לדרוש את ההפרשה כתשלום הוני לחשבוני? (מאחר ואין לי תלוש ואין מאיפה להוריד תגמולי עובד וכו'..) 2. אני חתומה על סעיף 14 בחוזה- האם המשמעות שהמעסיק צריך לשלם לי 8.3% לפיצויים עבור חודשים אלו? (על פי חוק אני רואה ש-6%)

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    09:53, 15 במרץ 2015

    לשאלה הראשונה נקבע בפסיקה כי דרך המלך היא בביצוע ההפקדות לקרן ורק אם אי אפשר (חלפה שנת מס) אז העובד זכאי לקבל את הכספים אליו. לשאלה השניה, המעסיק אינו מחויב ב-8.3% הואיל ועבדת אצלו חודש וחצי ולכן טרם התגבשה זכאותך לתשלום פיצויים בהתאם לחוק פיצוי פיטורים

    תגובה
  • 11:18, 15 במרץ 2015

    איך עלי להעביר אליו כספים כתגמולי עובד להפקדה בפנסיה?

    האם אני כלל לא זכאית אם כך לפיצויים?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.