פספוס מקדם מובטח בביטוח מנהלים בעקבות טעות חברת הביטוח,עילא לתביעה? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 10:32, 27 באפריל 2015

  היי לכם, לפני כשנה וחצי יועצת הפנסיונית שעובדת עם החברה בה אני עובד ייעצה לי לבצע מעבר מחברת ביטוח אחת לאחרת לביטוח המנהלים שברשותי, יש לציין שתאריך ההצטרפות הראשוני לביטוח המנהלים הוא 1.12.2012 ועל כן נהנתי מהמקדם המובטח, הניוד בין 2 החברות בוצע ב 08.2013 וקיימים מספר מסמכים חתומים על ידי ועל נציגת החברה הפנסיונית על כך שהמקדם ישאר כמו שהיה בעקבות העובדה שהתוכנית נפתחת לפני השינוי שחל ב 1.1.2013 ועל כן למרות שהניוד מתבצע לאחר השינוי עצם העובדה שהתוכנית נפתחה במקור ב 2012 הניוד לא יפגע. מספר חודשים לאחר מכן עיינתי בתוכנית וגיליתי שבעקבות הניוד אני כבר לא זכאי למקדם מובטח ובחברה החדשה שאליה הועברו הכספים טוענים כי מדובר בתוכנית חדשה ולא בניוד על אף שבפרוש קיימים מסמכמים שמוכיחים כי בוצע ניוד וכי שהמקדם הבטוח ישמר. יש לציין שבעקבות סחבת של חברת הפנסיה איתה עובדים במקום העבודה שלי אל מול החברה שאליה הועברו הכספים תהליך הניוד לקח זמן ממושך אך עדיין אין הדבר אומר שאני צריך להפגע מכך. ניסיתי לפנות מספר פעמים לחברה של היועץ הפנסיוני שלי על מנת שיטפל לי בנושא אך תחילה נאמר לי שזה בעיה ושאין כבר מה לעשות וכי לא ניתן להחזיר את המקדם המובטח , לאחר מספר איומים אמרו שינסו לעשות מאמץ אך כפי שזה נראה כעת שום דבר לא קורה והם כבר הפסיקו לטפל בזה. רציתי להתייעץ איתכם מה אני יכול לעשות? האם אפשרות היחידה שלי זה לתבוע חברת היועץ הפנסיוני? כאמור, יש לי מספר מסמכים חתומים בהם נאמר בפרוש כי המקדם המובטח ישמר. תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:27, 27 באפריל 2015

  יש מקום להיוועץ ם עו"ד על בסיס המסמכים ולבדוק את האפשרות לתביעה

  תגובה
 • 17:29, 27 באפריל 2015

  מה דעתך בנושא? יש סיכוי?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:30, 27 באפריל 2015

  אי אפשר על סמך אמירות כללות להעריך סיכוי תביעה יש לבדוק זאת על פי המסמכים עצמם

  תגובה
 • 08:07, 28 באפריל 2015

  האם לחברת הביטוח יש דרך לחזור למצב שהיה קודם? כלומר להחזיר לי את הביטוח עם המקדם המובטח?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:00, 28 באפריל 2015

  לא יודע. בכל מקרה אם נגרם נזק וקיימת אחריות- יש דרך לפצות

  תגובה
 • 12:32, 30 באפריל 2015

  אם תעמוד על שלך מול סוכנות הביטוח הם ידאגו שתקבל את מה שמגיע לך .
  הצדק עימך והפוליסה שלך אמורה להישמר עם המקדם המובטח .

  אני הייתי פונה למעסיק ומסביר לו על חוסר שביעות הרצון מהשירות שאתה מקבל ומהפגיעה שנגרמה לך ואז תהיה בטוח שכשהמעסיק יפנה לסוכנות הביטוח הם יתחילו להזיז עניינים ותרמוז למעסיק שגם המעסיק יש לו אחרחיות בעניים הזה כי בגדול הוא הביא את הסוכנות ביטוח לייעץ לך .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.