האם השינוי הנ"ל בחוק משפיע לעניין קצבה סיעודית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 16:40, 29 באפריל 2015

  בקרנות הפנסיה יש ביטוח סיעוד - וקצבת הנכות מוגדלת בהתאם לכך. שאלתי היא: ביטוח לאומי שינה את בחינת הזכאות לשירותים מיוחדים, והרחיב אותה וכיום הוא מעניק אותה לא רק בגין הזדקקות לעזרה בפעולות כגון אכילה, ניידות, עזרה בהלבשה וכולי....אלא גם בגין הזדקקות לעזרה במשק בית. כגון: אחזקת בית, קניות וסידורים, הכנת מזון וכולי.... האם שינוי זה משפיע או משנה במשהו את בחינת קרן הפנסיה (הוועדה הרפואית) לגבי זכאות לקצבה סיעודית מהקרן? אביא ציטוט מתקנון הקרן לגבי קצבה סיעודית: "נכה סיעודי נכה שתלוי במידה רבה בעזרת הזולת לביצוע רוב פעולות יום יום או נכה הזקוק להשגחה, הכל על פי קביעת הועדה הרפואית; לענין זה, "השגחה" ו"פעולות יום יום" - כהגדרתן בסעיף 557 לחוק הביטוח הלאומי;" תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:14, 29 באפריל 2015

  שלום רב, השאלה מצריכה בחינה מעמיקה (מעין חוו"ד מלאה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.