• 29 באפריל 2015

    האם השינוי הנ"ל בחוק משפיע לעניין קצבה סיעודית

    בקרנות הפנסיה יש ביטוח סיעוד - וקצבת הנכות מוגדלת בהתאם לכך.

    שאלתי היא:
    ביטוח לאומי שינה את בחינת הזכאות לשירותים מיוחדים, והרחיב אותה וכיום הוא מעניק אותה
    לא רק בגין הזדקקות לעזרה בפעולות כגון אכילה, ניידות, עזרה בהלבשה וכולי....אלא גם בגין הזדקקות
    לעזרה במשק בית. כגון: אחזקת בית, קניות וסידורים, הכנת מזון וכולי....

    האם שינוי זה משפיע או משנה במשהו את בחינת קרן הפנסיה (הוועדה הרפואית) לגבי זכאות לקצבה סיעודית מהקרן?

    אביא ציטוט מתקנון הקרן לגבי קצבה סיעודית:
    "נכה סיעודי נכה שתלוי במידה רבה בעזרת הזולת לביצוע רוב פעולות יום
    יום או נכה הזקוק להשגחה, הכל על פי קביעת הועדה
    הרפואית; לענין זה, "השגחה" ו"פעולות יום יום" - כהגדרתן
    בסעיף 557 לחוק הביטוח הלאומי;"

    תודה רבה

    29 באפריל 2015
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 29 באפריל 2015

    האם השינוי הנ"ל בחוק משפיע לעניין קצבה סיעודית

    שלום רב, השאלה מצריכה בחינה מעמיקה (מעין חוו"ד מלאה)

    29 באפריל 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?