• אבי

  נשלח ע"יאבי 19:56, 9 במאי 2015

  שלום. 1. מתי מופקים דוחות הרבעונים והאם חובה עפי החוק לשלוח אותם למבוטח הפנסיוני? 2. האם נהוג להחליף קרן פנסיה מידי כמה שנים או שזה דבר חריג ולא רצוי לעשות זאת? 3. האם לפי קרנות הפנסיה החדשות העיקר בקופה האישית היא שיהיה שם סכום כסף גדול ככל האפשר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:39, 10 במאי 2015

  1. דוחות רבעונים מופקים בתום הרבעון בגינו הם הוכנו. אין חובה לשלוח אותם בדואר. יש חובה להציג אותם באיזור האישי של העמית של החברה המנהלת בתוך 60 ימים מתום הרבעון בגינו הם מוצגים. 2. לא שמעתי על נוהג כזה. יתכן וההיפך הוא הנכון. בכל מקרה יש להיוועץ ביעוץ פנסיוני מעמיק בטרם ביצוע כל פעולה ובטח העברת כספים בין קרנות פנסיה.3. בקרנות פנסיה חדשות יש כמה עיקרים. לשאלתך אכן חשבו מאוד שהצביברה בקרן הפנסיה תהא גדולה ככל שניתן שכן, בגיל הפרישה היא מתרגמת לפנסיה חודשית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.