היוון קצבה שמקורה בתשלומים פטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אליעזר

  נשלח ע"יאליעזר 18:13, 26 במאי 2015

  אני גמלאי בן 69 מקבל פנסיה ממקפת הישנה בסך של 7700 ₪ לחודש + קצבת זקנה 2000 ₪. אשתי מקבלת פנסיה וקצבת זקנה בסך כולל של 4000 ₪. יש לי חסכונות שהיו עד היום בפק"מ וקבלתי עליהם ריבית כמעט 0%. לפיכך החלטתי למצוא אפיק השקעה שישא תשואה סבירה. הציעו לי לפתוח קופת גמל לפי תיקון 190 לחוק , בבית השקעות . נאמר לי שניתן למשוך את כספי הקופה בכל עת במס של 15% . ברגע האחרון נודע לי שחלק מהכסף בסך 33408 ₪ יכנס לחשבון נפרד לקצבה אבל הוסיפו בע"פ שרוב הסיכויים שזה לא יחול עלי ואוכל למשוך את כל הכסף. במסמך כתובה הפסקה הבאה הרלבנטית : " מסכומים שתפקיד כעמית עצמאי במהלך השנה , העולים על התקרה המוטבת באותה שנה ועד לתקרה להפקדת תשלומים פטורים ( ראה טבלה ) ינוכה בעת המשיכה מס בשיעור של 15 ממרכיב הרווח הנומינלי" מאחר ואין ברצוני שיעבירו כספים פרטיים שלי לקצבה מה המצב לגבי. אודה על תשובתכם בהקדם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  20:51, 27 במאי 2015

  יש לפנות לקבלת יעוץ פנסיוני פרטני

  תגובה
 • 06:19, 28 במאי 2015

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.