הפרשות לחיסכון פנסיוני מתוך שכר של פנסיה מוקדמת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גדי

  נשלח ע"יגדי 13:53, 25 ביוני 2015

  שלום, פרשתי לפנסיה מוקדמת ואת שכר הפנסיה המוקדמת אני מקבל מגוף המנהל את שכר הפורשים (ולא מהחברה ממנה פרשתי) 1. האם דינה של פנסיה מוקדמת כשכר עבודה והמעביד המקורי מחוייב להמשיך להפריש לי כספים לקרן הפנסיה בהתאם לחוק והאחוזים המופיעים בו? 2. אם התשובה לשאלתי הקודמת שלילית, במקרה ואמשיך לחסוך באופן עצמאי לפנסיה במסגרת קרן הפנסיה הותיקה אליה אני שייך ו/או במסגרת קופת"ג, האם אהיה זכאי להטבות המס הקבועות בחוק כשההתיחסות תהיה לכל שכרי כשכר לא מבוטח? בברכה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:03, 25 ביוני 2015

  התשובות לשאלות האלה קבועות בהסכם הפרישה. בד"כ פרישה מוקדמת מוסדרת בהסכם קיבוצי כאשר יש גם הסכם פרישה אישי שעליו חותם כל עובד ובהסכם זה תוכל לראות את הדין ביחס להפרשות ככל שנקבעו בהן הוראות. בעקרון הפרשות לקרן פנסיה כעצמאי מזכות בהטבות מס

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.