פיגור בתשלומי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טום

  נשלח ע"יטום 11:43, 29 ביולי 2015

  עובד בשורות מעסיק כמאבטח בחברת שמירה ואבטחה. החל מה-1.1.2015 רשום כעובד חברה מן המניין, בעל קופת פנסיה פעילה ממעסיק קודם. המעסיק החדש קיבל בעלות על הקופה הנוכחית ובפועל היה אמור להפקיד כספים על חודשים ינואר פברואר ומרץ באופן רטרואקטיבי - כל זאת לא נעשה עד היום. מעבר לכך, הפרשה בעבור חודש מאי לא בוצעה, אולם, נוכתה מהמשכורת. זאת אומרת, ישנן הפקדות בעבור אפריל ויוני בלבד נכון להיום. צו ההרחבה שנכנס לתוקף באוקטובר 14 קובע כי יש לפתוח קרן השתלמות לעובדי הניקיון והשמירה. בפועל נפתחה לי קופה ב-30.4.15 וישנה רק הפקדה אחת עבור חודש אפריל בלבד. הצו קובע כי יש להפריש לאחר 2 חודשי עבודה קלנדריים, גם זאת לא נעשה עד היום. עזרתכם המקצועית בבקשה מה ניתן לעשות והאם אפשרי לתבוע. תודה רבה, טום

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:16, 5 באוגוסט 2015

  טום שלום, יש מקום להגשת תביעה נגד המעסיק. אי תשלום דמי גמולים לקרם הפנסיה ולקרן ההשתלמות, למרות שחלף המועד שבו המעסיק היה מחויב לעשות כן, לפי הסכם העבודה החל (צו ההרחבה) מקים לך את הזכאות להגשת תביעה כאמור. המעסיק עצמו גם חשוף לסנקציה פלילית, הואיל וניכוי רכיב תגמולים ממשכורת העובד ואי העברתה לקופת הגמל הינו עבירה על סעיף 25ב' לחוק קופות הגמל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.