open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 29 באוגוסט 2013

      הודעה על אי העברת תשלום תקופתי במועד

      שלום,
      לפני כ 4 חודשים פוטרתי מעבודתי. ניתנו לי הטפסים הרלוונטים לגבי הביטוח, כולל הפיצויים וכו'.
      במקום זה היה ברשותי ביטוח פיננסי וגם ביטוח מנהלים, שניהם אצל אותה חברת ביטוח.

      כשלושה שבועות לאחר פיטורי, התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש.
      במקום החדש נפגשתי עם סוכן הביטוח שעובד עם מקום העבודה החדש, ומדובר בסוכן ביטוח אחר.

      בעצתו, העברתי את ביטוח הפנסיה מחברה א' לחברה ב'. את ביטוח המנהלים השארתי אצל חברה א'.

      לאחר כחודשיים מתחילת עבודתי במקום החדש, קיבלתי מכתב מחברה א' ובו הם רוצים ממני כמה אלפי שקלים.

      במכתב רשום התוכן הבא:

      "הודעה על אי העברת תשלום תקופתי (פרמיה) במועד לפוליסות ביטוח חיים/קרנות פנסיה.

      הרינו מתכבדים לפנות אליך בעניין הנדון ולהודיעתך כי לפי הרישומים שבידנו לא שולמו הפרמיות כדלקמן:

      מספר פוליסה א, 2 חודשי חיוב, סכום החיוב X, סכום משוערך X
      מספר פוליסה ב, 2 חודשי חיוב, סכום החיוב X, סכום משוערך X
      מספר פוליסה ג, 2 חודשי חיוב, סכום החיוב Y, סכום משוערך Y

      כיון שהכיסוי הביטוחי המוענק על ידי הפוליסה ו/או קרנות הפנסיה חשוב לך ולמשפחתך ומובנה בתשלום הפרמיות כסדרן, אנו רואים כחובה לעצמנו לפנות ולבקש כי תעביר מיד עם קבלת מכתבנו זה את הסכום שבפיגור מסך XXX.

      יודגש כי חובת תשלום הפרמיות חלה עד למועד ביטול הפוליסה בפועל ו/או הביטוח בקרנות הפנסיה, על פי דין, והחברה שומרת לעצמה את הזכות לתבוע את הפרמיות לרבות באמצעות פניה לערכאות".


      שאלותי:
      1) מה כוונת המכתב הנ"ל?
      2) מה ניתן לעשות?
      3) עם איזה סוכן ביטוח ניתן לדבר? זה של מקום העבודה החדש, או של מקום העבודה הישן?

      תודה

      29 באוגוסט 2013
     • 30 באוגוסט 2013

      הודעה על אי העברת תשלום תקופתי במועד

      יהודה שלום

      לשאלותייך:
      1. המכתב שנשלח אליך מקרן הפנסיה (כפי שתיארת- ולא מחברת הביטוח שם ממשיך תשלום הפרמיות כסדרן)- הינו על פי הוראת אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במצבים כאלה, של הפסקת תשלומים לקרן הפנסיה, ובהם מחוייבת הקרן להודיע לך על הפקת התשלום ועל המשמעויות הנגזרות מממצב זה ובכלל זה פגיעה בכיסוי הביטוחי החל עליך בקרן (כלומר הפסקת הזכאות לתשלוום פנסיית שאירי ופנסית נכות במקרה של אירוע מזכה ח"ו בתום תקופת ארכת הביטוח הקבועה בתקנון הקרן בה הינך מבוטח). כמו כן, מחוייבת הקרן להודיע לך על האפשרויות הקיימות לך בהתאם- א. המשכת תשלומים ממקום העבודה החדש; ב. המשכת תשלומים כעמית עצמאי; 3- תשלום כיסוי ריסק בלבד לשמירה על הכיסוי הביטוחי לתקופה המותרת בענין זה בתקנון הקרן.

      כמו כן, קייםמקור נוסף למשלוח המכתב- ככל הנראה הואיל וקרן הפנסיה לא יודעת לזהות את סיבת הפסקת התשלומים- אזי מבחינתה יתכן ומדובר בחוב דמי גמולים של מעסיק ולכן במקרה כזה היא מחוייבת לפנות את העובד ולהתריע לו על כך מכוח מחוייבותה בסעיף 19א' לחוק הגנת השכר.

      אפשרות נ וספת- לנוכח הניסוח של המכתב- הינה לאור קיומו של ביטוח במקביל לקרן הפנסיה- ולאור הפסקת תשלוום הפרמיה רשאית החברה להודיע לך על ביטול הפוליסה. אולם ביחס לאפשרות זו- טציינת והינך משלם את נהפרמיות לפוליסת הביטוח כסדרן.

      בכל מקרה, - ולעניין שאלות 2 ו-3- מומלץ לך להסדיר את הענין ךלמען הסר ספק- בצורה הברורה ביותר מבחינתך- היינו, לפנות את סוכן הביטוח הנוכחי שלך שהוא בעל האחריות כלפייך ומיופה הכוח שלך כעת- ולבקש ממנו להסדיר את הנושא - היינו- לבדוק שההפקדות בפוליסת הביטוח ממשיכות ככסדרן ושומרות על הכיסוי הביטוחי והזכויות כפי שהיו ערב העזיבהאצל המעסיק הקודם (ואגב זאת לוודא שבוצעה העברת בעלות מהמעסיק הקודם אליך כנדרש).

      בנוסף, לוודא שאם מדובר בקרן הפנסיה בלבד- אזי לשלוח אליהם הודעת סיום העבודה ושחרור הכספים שבקרן לטובתך מהמעסיק הקודם - בנוסף לוודא, לנוכח העובדה שסוכן הביטוח שלך בח,ר על פי שיקוליו שלו, להעביר אותך לקרן פנסיה אחרת מזו שהיתה קיימת לך, שבהעברה זו לא בוצע נזק, היינו, בוצעה גם העברה של כל הזכויות שלך מהקרן הקודמת ולרבות תתוך שמירה על היקף כיסוי ביטוחי דומה והכי חשוב- על רצף ביטוחי בין שתי הקרנות ו(בעייקר לצורך 'גיל ההצטרפות' ותקופת האכשרה שנברה לך בקרן הקודמת).


      ויודגש כי כל האמור כאן אינו בגדר ייעוץ פנסיוני ומומלץ לך לפנות אל סוכן הביטוח של ך או יועץ פנסיוני אחר ולקבל ממנו יייעוץ פנסיוני מקיף על מצבך בהתאם לנתונים וכו'

      בברכה, כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה

      30 באוגוסט 2013
     forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form