משיכת כספי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אביטל אלבז

  נשלח ע"יאביטל אלבז 13:29, 2 בספטמבר 2013

  שלום אני מעוניינת למשוך את כספי הפנסיה אך אין לי טופס 161 מאחר שהחברה שעבדתי בה פשטה את הרגל מה עליי לעשות?

  השב
 • 18:10, 2 בספטמבר 2013


  אביטל שלום

  ראשי תיש לבדוק באם מדובר על משיכת כספים בצורה הונית (חד פעמית) מקרן פנסיה או קצבה מקרן פנסיה או משיכה של כספים מקופת גמל (שכן, כתבת כי את מעוניינת למשוך את כספי הפנסיה)

  אם מדובר בכספים מקרן פנסיה יש להתייעץ עם יועץ פנסיוני בדבר כדאיות המשיכה של כספים מקרן פנסיה שלא בדרך של קבלת קצבה חודשית

  אם מדובר על משיכת כספים מקופת גמל לתגמולים ולפיצויים או משיכת כספים מקרן פנסיה בגין סכומים שאינם מזכים בפנסיה חודשית- הרי שבמצב הדברים שתיארת- בהעדר מעביד קיים שיכול להנפיק את טופס ה-161- הואיל ומדובר בחברה שפורקה- נהוג על פי רוב בגופים המוסדיים לפנות אל ביה"ד לעבודה ולקבל פסק דין הצהרתי שהמעסיק פורק או פשט רגל (ככל שמדובר בחברה יש לצרף תדפיס של רשם החברות שהחברה חוסלה או מפורקת).

  במקרים של סכום צבירה נמוך ישנם גופים המסתפקים בתצהיר של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.