משיכת כספי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 18:24, 2 בספטמבר 2013

  שלום רב . הייתי מעוניין לדעת אני בתקופה האחרונה חתמתי בלישכה וכרגע התחלתי רק לעבוד , בעבודתי אני לא מגיע לשכר מינימום אלא הרבה פחות. בקרוב אני מתחיל ללמוד ובלי הלימודים קשה לי להתמודד עם היום יום והייתי מעוניין לדעת אם יש אפשרות למשוך את כספי הפנסיה שלי בלי לשלם מס . אשמח לעזרתכם

  השב
 • 15:15, 3 בספטמבר 2013

  לירון שלום

  מדבריך (שהינך מתחיל ללמוד בקרוב) ניתן להבין שהינך בחור צעיר - ולכן יש להדגיש את החשיבות של החסכון הפנסיוני וזאת החל מגיל צעיר.

  ככלל, המדינה, באמצעות החקיקה המיסויית, אינה מאפשרת משיכת כספים מקרן פנסיה לפני הגיע העמית לגיל פנסיה.

  יחד עם זאת קיימים מצבים שבהם ניתן למשוך כספים שלא בהגיע לגיל זקנה, וזאת במקרה שבו ההכנסה שלך ושל בת זוגתך אינה עולה על שכר המינימום- שאז ניתן למשוך משיכות חודשיות (כל פעם בגובה הפער שבין ההכנסה שלך לגובה שכר המינימום) (כמו כן קיימים מצבים נוספים של הוצאות רפואיות או ח"ו נכות).

  בכל מקרה , לא הקרנות מאפשרות משיכת כספים כ עוד הינך עובד וחלים על ענין זה גם הוראות מכח מקור ההפקדה ביחסים שבינך לבין המעסיק (יתכנו מצבים שבהם לא ישוחררו לטובתך כספי הפיצוייםבקרן במקרה של התפטרות ושל משיכת כספים מהקרן)

  בכל מקרה הצלחה רבהוכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.