האם ההתנהלות חוקית? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אברום

  נשלח ע"יאברום 11:31, 22 באוקטובר 2015

  קרן הפנסיה (אחת הקטנות), הצהירה כי היא עוסקת באיתור התיק הרפואי של תובע קצבת נכות. ועניין זה נמשך המון זמן. מאחר ולדעתי הקרן מתעכבת שלא בגין איתור חומר רפואי, אלא בגין ביצוע חקירה סמויה, מאחר והקרן מחוייבת לפעול בהגינות בשקיפות וכו' למול עמיתייה, אני שואל: האם הקרן רשאית לנהוג כך, קרי בפני המבוטח להצהיר כביכול עיסוקה הינו איסוף חומר רפואי, ומאחורי הקלעים לנצל זמן זה לביצוע חקירות ובגין חקירות ובילוש לעכב המון זמן את כל הטיפול בתביעה? או שיש נוהל, חוק, תקנה , תקדים משפטי וכולי האוסרים זאת? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:46, 22 באוקטובר 2015

  אכן על קרן פנסיה מוטלת החובה לנהוג בתום לב ואולם לנוכח חובת הנאמנות כלפי כלל העמיתים היא מחוייבת לפעול גם לטובתם. נדמה שהמלצתי יותר מפעם אחת במקרה זה לפנות אל שירות הלקוחות של הקרן, הממונה על פניות הציבור של הקרן וככל שזה לא עוזר אל פניות הציבור באגף שוק ההון שם ניתן להגיש תלונה. ניתן גם להגיש תביעה

  תגובה
 • 16:59, 22 באוקטובר 2015

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.