קרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דוד משה

  נשלח ע"ידוד משה 07:34, 9 בנובמבר 2015

  שלום רב אשתי מועסקת בחברת סיעוד כ10 שנים. בשנתים הראשונות לא הופרשו כספים לקרן פנסיה.וקרן הפנסיה קיימת כ8 שנים 1)האם במקרה שהיא מתפטרת לבד היא יכולה להוציא את הפיצוים מקרן הפנסיה. 2)במקרה של פיטורים איך המעביד משלים את השנתיים שלא הופרש דבר לקרן הפנסיה מבחינת הפנסיה והפיצוים בתודה דוד משה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:36, 9 בנובמבר 2015

  1. תלוי מכוח איזה הסכם / צו בוצעו ההפקדות. ככל שההפקדה נעשתה מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה- אזי הכספים שהופקדו ברכיב הפיצויים- אינם ניתנים להחזרה למעסיק גם אם התפטרה, אלא אם כן, היא תבקש למשוך אותם אליה.
  2. משכורת אחרונה כפול השנתיים האחרונות. ובנוסף, ככל שההפקדות לרכיב הפיצויים היו לפי השיעורים הקבועים בצו ההרחבה לפנסיה חובה, הרי שיעורים אלה עלו החל משנה לשנה (2008- 0.034%, וכו' עד למקסימום של 6% משנת 2014 ואילך) ולכן במצב של זכאות לפיצוי פיטורים, יש לבצע השלמת פיצוי פיטורים גם ביחס לפער שבין משכורת אחרונה (8.33% לחודש )

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.