שאלות בבקשה (: - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 10:01, 13 בנובמבר 2015

  שלום רב, א. אני מקבל משכורת 6000 שח ומעונין להפריש 7 אחוזים המקסימום עבור הפנסיה. אם אני מפריש לפנסיה עצמאית גם מידי חודש בהוראת קבע 200 שח האם אני זכאי לזיכוי נק מס למרות שאני לא מפריש עצמאית מתלוש המשכורת? (כי אני מפריש בהוראת קבע). ב. האם באמת יש הפרש בפנסיה בעוד 30 שנה אם אני מגדיל את גובה ההפרשות ל7 אחוז ולא המינימום? ג. אם אני מקבל סכום כסף גדול מעל 20,000 יש טעם להפקיד אותו ישירות לקרן הפנסיה? וכך היתרת קרן הפנסיה תהיה גבוהה? מה החיסרון לפעולה כזו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:24, 15 בנובמבר 2015

  שלום. לשאלה א. נראה שכן, יש לקבל יעוץ מהמשווק הפנסיוני של הגוף שאליו אתה מפקיד שיערוך לך סימולציה של מיקסום ההטבות המיסויות. ב. כן. פנסית הזקנה היא נגזרת של יתרת הצזכאות הצבורה על שמך בקרן. ככל שאתה מפקיד יותר בשנות החיסכון, צפויה לך יתרה צבורה גבוהה יותר בעת הפרישה. יש גם את האפקט של ריבית דריבית. ג. קרן פנסיה חדשה מקיפה מוגבלת בקבלת סכומים חד פעמיים עד לתקרת ההפקדות המותרת (20.83% מפעמיים שכר ממוצע כפול 12 לשנה). החסרון בענין זה הוא שהכספים אינם נזילים ותוכל לקבלם רק כקצבה בעת פרישה. ממליץ לך לקבל ייעוץ פנסיוני מבעל רשיון (יועץ פנסיוני (בבנקים או עצמאיים) או משווק פנסיוני(סוכן ביטוח או עובד של הגוף המוסדי שאליו אתה מפקיד)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.