הפרשות לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 11:17, 27 בדצמבר 2015

  שלום, אני עבדתי אצל מעסיק במשך שנתיים, ופוטרתי לפני חודשיים. במשך השנה הראשונה לא היה לי ביטוח פנסיה - גם המעסיק וגם אני לא הפרשנו לקרן פנסיה. בשנה השניה לעבודתי נפתחה לי פוליסת ביטוח חיים הכוללת גם ביטוח פנסיוני. להבנתי אני זכאית להפרשות לפנסיה החל מחצי שנה מתחילת ההעסקה, כך שלמעשה ישנה תקופה של חצי שנה בה לא הייתי מבוטחת ולא בוצעו הפרשות. כיצד ניתן לתקן את המעוות? כיצד מבצעים את הפרשות המעסיק וההפרשות שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:48, 27 בדצמבר 2015

  בעקרון בחלוף שנת מס לא ניתן להפקיד הפקדות בגינה. את זכאית לקבל לידייך את ההפקדות (לפחות את חלק התגמולים של המעסיק (לגבי חלק תגמולי העובד- ככל שניכו ולא שילמו את זכאית לכספים אלה. ככל שלא ניכו - הרי שקיבלת אותם במשכורת ולכן אין לך זכאות לגביהם). לגבי רכיב הפיצויים שהיה אמור להיות משולם יש לבדוק מול חברת הביטוח באם ניתן לעשות השלמת פיצויים לפוליסה.באם לא ניתן אזי למעשה יש לזקוף רעיונית כספים אלה ככספים שהופקדו בגינך במעמד של 'במקום' חובת פיצוי פטורים כפי שהיה צריך להיות מעמדם אילו הופקדו במועדם או לקבלם במזומן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.