פטור קופת גמל גל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אילנית

  נשלח ע"יאילנית 09:01, 22 בספטמבר 2013

  שלום רב, בשבוע שעבר נתתי הוראה לפדות את קופת הגמל עם מס שעלי היה לשלם על פרעון מוקדם. יום לאחר מכן בעלי קרא באינטרנט על כך שעבר חוק שמעניק פטור ממס על סכום של עד 7000 ש״ח. התקשרתי לקופת הגמל הבוקר ושאלתי למה לא מיידעים אותי על חוק זה והאם הם ביצעו את הוראתי . למזלי הם היו בחופש ולא ביצעו את ההוראה ושלחה הודעה חדשה שבה אני מבקשת שלא לפרוע את הכסף. נציג השרות הסביר לי כי נכון שהחוק עבר אך הוא עוד לא נכנס לתוקף בקופת הגמל שלהם. ולשאלותי: האם קופות הגמל לא חייבות ליידע את בעלי החסכונות על שינוי זה? האם קופות הגמל מחליטות כל אחת מתי היא מקבלת את החוק? תודה רבה וחג שמח

  השב
 • 11:30, 23 בספטמבר 2013

  אילנית שלום

  על פי הפרסומים, ועדת הכספים אישרה תקנות כאמור בדברייך, המקנות פטור ממס במשיכת כספים מקופת גמל שהסכום הצבור בהן אינו עולה על 7,000 ש"ח.

  יחד עם זאת, למיטב ידיעתי תקנות אלה טרם פורסמו כנדרש על פי דין ולכן לכאורה טרם נכנסו לתוקף. יש לדעת כי על פי דין- מועד כניסתן של תקנות לתוקף הוא מעת פרסומן כדין בילקוט הפרסומים הרשמי של מדינת ישראל. כאמור למיטב ידיעתי טרם פורסמו תקנות אלה בילקוט הפרסומים (ערכתי בדיקה במאגר המשפטי 'נבו' אשר לא איתר גם כן תקנות אלה)

  לכן הייתי מציע לך להתאזר בסבלנות בענין זה עד למועד פרסומן כדין

  תגובה
 • 12:03, 23 בספטמבר 2013

  תודה רבה וחג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.