שחרור קופת גמל ומשיכת כספים מהקופה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 21:34, 31 בינואר 2016

  שלום,במסגרת החוק החדש שיצא החודש שניתן למשוך קופת גמל שלא בוצעה בהם הפקדה עד לסכום של 8,000₪. פניתי לחברת אלטשולר שחם שיש לי קופת גמל לא פעילה על סכום של 3700 שקל. כאשר פניתי אליהם נאמר לי שהקופה לא ניתנת למשיכה. זאת קופת גמל שהועברה מחברת פסגות לאטשולר שחם לפני כשנתיים וחצי. השאלה האם למרות שלא הופקדו כספים בקופה הנל עדיין אינני יכול למשוך אותה רק בגלל שהעברתי מחברה אחת לחברה אחרת בגלל דמי ניהול?אשמח לעזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:22, 1 בפברואר 2016

  תקנה 2(2) לתקנות משיכת הכספים שפורסמו ביום 25/1- קובעות את התאריך הקובע להעברת כספים שמונע משיכת של חשבונות בסכומים קטנים - החל מיום 1/1/2014. כך שלכאורה שאם הועברו כספים לפני מועד זה ומדובר בחשבון אתה רשאי למשוך אותם על פי התקנות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.