הפקדה רטרואקטיבית לביטוח מנהלים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 18:01, 29 בספטמבר 2013

  שלום רב. אני עובד במקום העבודה הנוכחי מינואר 2012, וזאת לאחר שבמקום העבודה הקודם שלי הופרשו עבורי כספים לקרן פנסיה. לאחרונה גיליתי שלביטוח המנהלים שלי במקום העבודה הנוכחי הופרשו סכומים החל מינואר 2013 בלבד, על אף שלמיטב הבנתי, אני זכאי לפנסיה רטרואקטיבית מהיום הראשון בעבודה. לאחר שהפניתי את תשומת ליבו של סוכן הביטוח שלי לכך, נאמר לי שעל אף שאני זכאי להפקדות מיום העבודה הראשון, מאחר והשנה הקלנדרית התחלפה, איו באפשרות החברה להפריש עבורי את הסכומים רטרואקטיבית. נראה כי בפועל, הפסדתי שנה שלמה של הפקדות לקרן. אודה לכם מקרב לב לחוות דעת בנושא.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  18:50, 29 בספטמבר 2013

  שלום,

  בהנחה שההפקדות מבוצעו מכוח הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, הרי שהמועד הקובע לתחילתן הינו לאחר חצי שנת עבודה, אלא אם התחלת עבודתך אצל המעסיק הנוכחי כאשר הנך "מבוטח פעיל בקרן פנסיה", ואז הנך זכאי להפקדות מהיום הראשון לעבודה אצלו.
  במידה והמעביד הפר חובתו זו, והוא מוגבל מלבצע הפקדה ישירה לקרן (טענה התמוהה בעיני), הנך רשאי לדרוש כי יפצה אותך בגובה חלקו בהפקדות הפנסיוניות עד למועד תחילת ביצוען בפועל.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
 • 21:08, 29 בספטמבר 2013

  שלום רב,
  קודם כל, תודה רבה על התשובה המהירה. רק רציתי לוודא שבעיניך, לא אמורה להיות מניעה של חברת הביטוח לבצע את ההפקדות רטרואקטיבית, גם אם עברה שנה קלנדרית? כי זה בדיוק מה שנאמר לי ע"י הסוכן.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  21:50, 29 בספטמבר 2013

  שלום,

  אין לי אלא להפנותך לאמור בתשובתי הקודמת בעניין.

  ערב טוב
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.