שאלה לגבי משיכת כספי פנסיה. - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:00, 26 בפברואר 2016

  שלום רב, פוטרתי מעבודתי לאחר 19 שנות עבודה רצופות , שנת התחלה 1997 , ואני כבר מובטל 6 חודשים , שלושה ילדים מתחת לגיל 18. אני מעוניין לפדות את כל כספי הפנסיה מסיבותיי שלי וכמובן לשלם כמה שפחות מס או בכלל לא. קראתי את הקריטריונים , אני מבין שאני זכאי למשוך כספי פנסיה שהופקדו עד שנת 2000 ללא מס על סמך הקריטריון "סיום עבודה ותקופת חיפוש עבודה העולה על חצי שנה" שאלתי יותר נוגעת לכספים שהופקדו בשנים 2000-2016: שאלה ראשונה: ----------------- לגבי הקריטריון "משיכה של כספי תגמולים כסכום חד פעמי חייבת במס של 35% או בגובה המס השולי, הגבוה מבין השניים" בשנים האחרונות המס השולי היה 48% , מצד שני ,אני מובטל חצי שנה , לא ברור לי מה גובה המס שאדרש לשלם , האם בגובה המס השולי בעת ההפקדה (48%) או בגובה המס השולי בעת המשיכה (35% ע"פ דמי אבטלה ) ? ואולי אפילו פחות ? שאלה שנייה: לגבי משיכה פטורה ממס ע"פ : " במידה ולבני הזוג יש ילדים מתחת לגיל 18 ניתן להגיע להכנסה חודשית של פעמיים שכר המינימום" ברגע זה רק אישתי עובדת : כיצד נמדד פעמיים שכר המינימום ? על סמך הכנסת היסוד שלה או סך המרכיבים ? אם שכר היסוד שלה הוא 5000 ש"ח אך תוספות שונות כגון שעות נוספות,נסיעות,גמולים הוסיפו 3000 ש"ח, האם בחישוב עלי לכלול 5000 ש"ח או 8000 ש"ח ? לתשובתכם אודה, תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:29, 28 בפברואר 2016

  לגבי השאלה הראשונה אודה כי אין לי ידיעה בכך וממליץ לפנות אל קרן הפנסיה. לגבי השאלה השניה- הלשון בתקנה 34(ב)(2) לתקנות מס הכנסה היא: "אין לו ולבן זוגו הכנסות העולות על סכום ההכנסה המזערית בחודש מסויים...". המונח 'הכנסות'- אינו מוגדר. ולכן לא ברור כיצד מס הכנסה יתייחס לכך. קח בחשבון כי המשיכה היא חודשית (כלומר כל חודש עושים את מבחן ההכנסה ואתה זכאי למשוך רק את היתרה שבין ההכנסה בפועל לבין ההכנסה המזערית)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.