התנהלות קרן פנסיה לגבי נכות סיעודית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 16:10, 31 במרץ 2016

  שלום רב, על פי התקנון נכה שהינו נכה סיעודי (זקוק לעזרה בפעולות יום יום או להשגחה) יקבל קצבת נכות מוגדלת. בן משפחתי הינו נכה סיעודי- לקרן פנסיה הועברה תביעה לקבלת קצבת נכות, על גבי מסמכי התביעה צויין כי מבוקש להגדיל את הנכות בהתאם לנכה סיעודי. מבחינת מסמכים קרן הפנסיה קבלה: 1) חוות מפסיכיאטר שנכתבה לפני מס' שנים שבין היתר צויין בה כי הנכה מתגורר עם אמא שלו בביתה של האם אשר עוזרת לדאוג לצרכיו הבסיסיים ובעצם לכל צרכיו. 2) מכתב עדכני מרופא מטפל שבין היתר צויין בו כי הנכה מתגורר עם אמו הנושאת בעול הטיפול בו. 3) דוח "שירותים מיוחדים" שנכתב לפני מס' שנים של הביטוח הלאומי ובו קביעות הביטוח הלאומי לגבי הזדקקות לעזרה בפעולות היום יום ולהשגחה. הועדה הרפואית קבעה נכות לגבי תק' עבר ,אך לא התייחסה כלל לנכות הסיעודית, ובקשה חומר רפואי נוסף על מנת להחליט לגבי יתר התק'. לפיכך צויין בפני הקרן אי התייחסותה לעניין הסיעודי- אלא שבמענה הקרן מסרה כי נדרש מכתב מתאים מרופא מטפל המתייחס לפעולות היום יום, וכי אם חוות דעת רפואית באשר לעניינים אלה הועברה לועדה-הועדה תדון בעניין הנכות הסיעודית. השאלה: כאמור על גבי מסמכי התביעה נתבקש להגדיל את הקצבה בגין נכות סיעודית (הזדקקות לפעולות יום יום ולהשגחה) הקרן התעלמה מכך ולא בקשה כל חומר בנושא. כאשר הוער לה בעניין הקרן מסרה עמדה א) המתעלמת לחלוטין מעניין ההשגחה ב) לפי עמדתה מחד יש צורך במכתב רופא מטפל ומאידך הועדה תתן החלטתה אך ורק ביחס לחומר שכבר הועבר אליה. קרי אין להעביר אליה חומר נוסף. התנהלות הקרן בנושא הסיעודי נראה בלתי סביר- הלא כן? מה ניתן לעשות בעניין? האם יש נוהל/חוק/כלל בעניין אשר יאפשר להגיש את המכתב רופא כעת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:12, 3 באפריל 2016

  תחילה, יש לדעת כי לכל קרן פנסיה יש כללים לבירור תביעות. כללים אלה הינם חלק מתקנון הקרן והם גם מפורסמים באתר האינטרנט של הקרן על פי הוראות הממונה על שוק ההון. ולכן מומלץ לעיין בכללים אלה ולבדוק את מצבך בהתאם. נראה כי אתה יכול לשלוח פניה חוזרת עם מלוא המסמכים הנדרשים המהווים ראיה להיותו של העמית- נכה סיעודי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.