חיוב בקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 20:36, 8 באוקטובר 2013

  שלום יש ברשותי קרן פנסיה בחברת הראל כבמספר שנים. מסלול הקטן שבחרתי בתחילת הפקידותי בקרן היא עתיר שארים. בימים האחרונים קבלתי דווח חצי שנתי ינואר - יוני 2013 וגיליתי לתדהמתי שחויבתי על סעיף שארים ונכות על תקופה של חצי שנה בסכום כפול מזה שחויבתי על שני סעיפים אלה בדוח של כל שנת 2012. בפניה לחברה נאמר לי על ידי נציג השרות כי התקנון שונה וכן שכרי גדל בשנת 2012 בעשרים אחוז וחיובית על כל בתחילת שנת 2013. משהו מוצר ולא מקובל עלי. מה דעתכם?

  השב
 • 10:37, 9 באוקטובר 2013

  אבי שלום

  אציין כי ההסבר נשמע הגיוני. יחד עם זאת, על מנת להפיג את חששך- מומלץ לך לבדוק בבדיקה פרטנית את עלויות הריסק (נכות ושאירים) שנוכו לך בגין התקופה ה אמורה על טבלאות הריסק שבתקנון קרן הפנסיה, ולרבות על בסיס הגדלת השכר.

  בדיקה כאמור יכולה להתבע בידי בעל רשיון מוסמך (מומלץ לבדוק זאת עם יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח המומחים בתקנוני קרן פנסיה)

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.