ביטול אפוטרופסות עקב שיפור במצב החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • רמי

נשלח ע"ירמי 00:10, 15 בנובמבר 2014

הגשתי בקשה לביטול האפוטרופסות על אבי עקב שיפור במצבו.קיבלתי הודעה ראשונית מבית משפט ובו נעתר השופט ומבטל את האפוטרופסות אך יש למי מהצדדים אפשרות להגיש ערעור על פסק הדין. שאלתי היא האם יש כבר כעת אפשרות לביטול האפוטרופסות בפועל כגון לשנות מעמד בחשבון הבנק,עשיית יפוי כח וכדומה או שמא צריך לחכות לפסק דין חלוט?מהי הפרוצדורה במצב כזה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,מנהל הפורום

08:42, 16 בנובמבר 2014

רמי
    בעקרון ההחלטה "תופסת" ואני מניחה שאם אין ספור מאחורי המינוי כמו מלחמות ירושה או אינטרסים של גורמי9ם שונים במשפחה או מחוצה לה, אזי סביר שגם איש לא יתנגד לביטול המינוי. מוזר שניתנה החלטה כה מהר. ברוב המקרים בית המשפט מבקש תגובת הנוגעים בדבר (אם יש קרובי משפחה נוספים שלא שותפים לבקשה או האפוטרופוס הכללי שבדרך כלל יש לו עמדה .
    לסיכום . אין מניעה לפעול בהתאם לפסק הדין אם אתה יודע שאין גורמים שיתנגדו (פשוט כדי לא לבצע פעולות שאחר כך תצטרך לבטל).

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

11:01, 23 במרץ 2017

אם יש החלטה לביטול האפוטרופסות אני הייתי מציעה לפעול על פיה ולא להמתין בתקוה שהבנק לא יערים קשיים

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.