מסרבים לרשום אותי כאפוטרופוס של אמי שלה חשבון משותף עם אחותי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • יחי אמיר

נשלח ע"ייחי אמיר 18:07, 19 בנובמבר 2014

התמניתי לאפוטרופוס והלכתי לבנק לרשום את עצמי כאפוטרופוס של אמי. התברר כי החשבון משותף לאמי ולאחותי ולכן סירבו לדשום אותי כאפוטרופוס, אלא אם כן אחותי תוותר על זכותה כשותפה. מה אני עושה בינתיים? אינני רוצה לעורר ויכוחים מיותרים. כיצד אני מדווח בפרטה לאפוטרופוס הכללי על מצב זה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,מנהל הפורום

13:05, 20 בנובמבר 2014

אכן ,הכלל הוא כי אין לנהל חשבון לחסוי אלא על שמו בלבד.
    אין לך שיקול דעת ואין לך ברירה.
    הבעיה העלולה להתעורר , אם אחותך תטען לזכות כספית במחצית הכסף בחשבון, שכן, החשבון משותף עלולה לעלות טענה כזו.
    אם המקור לכספים הוא של אמך אזי יהיה צורך להתגונן בפני טענה כזו והפסיקה בענין בהחלט מגנה על אימך . השאלה מהי מערכת היחסים עם אחותך . יתכן והעובדה שאחותך היא בעלת החשבון תאפשר לכם לחלק החשבון לשניים (באישור בית המשפט ) וכך רק מחצית תהיה מנוהלת על ידך כאפוטרופוס . השאלה כאמור, מה מערכת יחסי האמון או אי אמון במשפחה...

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.