מינוי אפוטרופוסית שהיא לא בת משפחה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יונה

  נשלח ע"ייונה 12:50, 4 במרץ 2013

  שלום אני מעוניינת למנות בת של חברה שלי כאפורופסות שלי. יש לי 3 ילדים אבל אני לא בקשר איתם ולכן אני רוצה למנות מישהי שאני מכירה וסומכת עליה. האם אני צריכה לפנות לעו"ד כדי למנות אותה? האם הילדים שלי יוכלו לערער על ההחלטה?

  השב
 • 10:56, 7 במרץ 2013

  יונה שלום רב,
  אפוטרופוס ממונה כשאדם הינו מוגדר "חסוי" כשהכוונה היא שאינו מסוגל לקחת החלטות ראיות באופן תקין בענייניו השונים הן לענייני גוף ו/או לענייני רכוש.
  במענה לשאלתך ומבלי להיכנס לעובי הקורה, עצם השאלה במידה ונרשמה על ידך, מעידה כי יתכן כי בפועל מצבך לא דורש מינוי אפוטרופוס עליך אלא אולי בכוונתך לבחור כיום את מנהל העיזבון העתידי אשר ימונה אחרי 120.
  יתכן כי בכלל כל מה שאת זקוקה לו כיום הוא עריכת צוואה שעליה יקשה על ילדיך לערער במידה והיא נערכת כראוי. בכל אופן חסר לי מידע ע"מ שאוכל לתת לך את הייעוץ המקצועי המלא ויש לבחון אם את בכלל זקוקה למינוי אפוטרופוס כאמור.
  לדעתי, רצוי שתתייעצי עם עו"ד מקצועי בעניין.
  הנך גם מוזמנת לצור קשר טלפוני עם משרדי ומזכירותיי תשמחו לתאם פגישת ייעוץ (בחינם) שבה נוכל לבחון מה בדיוק את צריכה ומהי הדרך הנכונה להשגת מטרותייך.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.