אם שהיתה חסויה ונפטרה בטרם הסתיימו הליכים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 06:25, 10 בינואר 2015

  מדובר על הליך למילוי רצונה של האם דרך פסק דין הצהרתי שהוגש לביהמ"ש ע"י האפוטרופוס שלה ולמען בתה,מלווה בראיות והוכחות לנחיצותו,הצד שכנגד עשה קירקס ומשך הליכים עד שהאם[שלא היתה פסולת דין] נפטרה.הצד שכנגד,הולך להוציא צו ירושה בבי"ד רבני,מה נכון לעשות?להתלונן במשטרה,או פשוט לא לחתום על צו הירושה עד שיתקבלו החלטות בביה"מש לענייני משפחה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:06, 11 בינואר 2015

  מירי
  בניגוד להליכי גירושין , בענין ירושה לא ניתן "לתפוס סמכות" וזכותך ולהתנגד להליך של צו ירושה בבית הדין הרבני. מעת שינתן על ידי הרשם לענייני ירושה צו ירושה יש ביכולת יורשי אימך להגיש בקשה להורות על אי חלוקת העזבון עד למתן פסק דין בתביעה שהוגשה. כמובן , שהכל בהנחת הנחות כי לא פרטת מהות התביעות שהתבררו אלא תארת זאת כ"הליך למילוי רצונה של האם" והאם יש מקום להניח שיורשי אימך באים במקומה (לא בכל מקרה יורש נהנה מזכויות המוריש ) למשל אם מדובר בזכויות פנסיה או זכויות סוציאליות אחרות הן לא ניתנות להורשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.