חשבון בנק על שם אימי בלבד - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 20:44, 20 בינואר 2015

  שךום לך חשבון הבנק של אימי רשום רק על שמה אימי נמצאת במצב נפשי לא טוב ואינו מאפשר לה לנהל את החשבון ביקשתי מאחיי לעשות אפוטרופוס על חשבונה של אמא , אך הם מסרבים בכל תוקף , דבר שיצר סיכסוך ביננו , לאחים שלי לאבא שלי ולי יש יפוי כח על החשבון של אימי ואחי מוציא משם כספים , כפי שהוא טוען לטיפןלה של אמא , לאחרונה גיליתי שניפתח חשבון נוסף באותו הסניף על שם אבי ואימי ויש לי חששות בקשר לכך שאלותיי הם האם אבי יכול להעביר כספים מהחשבון של אימי ולטעון שהכסף שלו ? אני מפחדת שהם מתכננים משהו ובגלל זה לא רוצים לעשות אפוטרופוס אשמח לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:19, 21 בינואר 2015

  לילי יקרה . על מנת למנות אפוטרופוס לאימך (אגב האפוטרופסות היא לא לחשבון אלא לאימך) יש צורך לקבל חוות דעת של פסיכוגריאטר ועם חות דעת זו לפנות לבית המשפט בבקשה למינוי אפוטרופוס. כמובן שאת פותחת חזית כנגד משפחתך ואם לא ימונה אפוטרופוס וימצאו שבקשתך בקשת שווא את עלולה לסכן גם את כל מערכת היחסים עם אימך. שווה לברר ולבדוק מצבה הנפשי בעזרת מומחה על מנת לקבל החלטה. ללא ספק תסבוכת לא נעימה!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.