פתיחת הליך בקשה להסדר ראייה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שושנה

  נשלח ע"ישושנה 16:38, 11 בפברואר 2015

  בני אינו מאפשר לי לראות את נכדיי הקטנים.איך מתחילים הליך בקשה להסדר ראייה?:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  19:13, 14 בפברואר 2015

  שושנה יקרה
  המצב המשפטי הוא ברור . חוק הכשרות המשפטית ואפוטרופסות מקנה זכויות לסבים רק במקרה ובנם/בתם הלכו לעולמם. אולם לאחרונה ניתנו מספר פקסי דין שלקחו בחשבון שלמרות הוראות החוק, ניתן במקרים מסויימים להתייחס לטובת הילדים בהתאם להאמנות המתייחסות לטובת ילדים ולזכותם לקשר עם משפחה מורחבת.
  לכן כל מקרה צריך להשקל לגופו. במקרה בו הורים סרבו לילדיהם להיות בקשר עם הסבתא המתגוררת בצרפת נקבע כי גילם הצעיר של הילדים אינו מאפשר לכפות על הוריהם לאפשר להם לבקר את הסבתא בצרפת. במקרה אחר
  בית-המשפט קבע כי מאחר ובדין הישראלי לא קיימת לסב ולסבתא זכות מפורשת לגבי נכדיהם נדחתה תביעת הסב והסבתא .
  * יש להדגיש כי מדובר בפסיקה של בית משפט לענייני משפחה, אשר אינה מהווה תקדים מחייב.
  לסיכום , אני מניחה שאם תצליחי להוכיח שהיה קשר חם עם נכדייך שמניעת הקשר תזיק לילדים ואת אינך מהווה גורם מסית נגד ההורים , יש סיכוי להצליח בתביעה כזו. אך בהחלט לא תביעה קלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.