חו"ח - פטירת חסוי במהלך הליך למינוי צו אפוטרופסות לרכושו - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 17:12, 17 בפברואר 2015

  בהמשך לתשובתך בדבר ההיתכנות להליך ארוך, למינוי אפוטרופוס לרכוש, לחסוי , גם אם הוא ישיש, בהעדר הסכמות, שאלתי: במדה וההליך החל, ועדין לא ניתן צו למינוי אפוטרופוס לרכוש לישיש החסוי, עקב אי הסכמות, ולפתע הישיש נפטר . ההליך מן הסתם, נפסק,לא כן? אך האם תלונות וחשדות (כגון השתלטות על כספי החסוי ע"י בן משפחה,ועל דירתו ), שהיו אמורות להתברר עי האפוטרופוס, לו מונה שכזה, האם ניתן להמשיך לדון בהם, או יש לפתוח בחקירה תחת הליך אחר ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  18:04, 17 בפברואר 2015

  אלי
  ככל ואם הקשיש ילך לעולמו במהלך ההליכים הרי שיורשי המנוח ככל שאותו אח לא החתים את החסוי על צוואה לטובתו, יוכלו להגיש תביעה כנגד אותו בן שנטל ממנו כספים שלא כדין ולנהל תביעה בשאלת היקף העיזבון. אם אותו אח החתים את החסוי על צוואה יצטרכו לנהל הליכים לביטול הצוואה ככל ויש הוכחות להשפעה בלתי הוגנת או למצבו המנטאלי של החסוי. מה שנקרא ועוד היד נטיה...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.