לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דוד

ויתור על אפוטרופוס רכוש

שלום, אני ואמא שלי אפוטרופוסים על אבא שלי שיחיה. מאחר ויש חילוקי דעות בין אמא שלי ומשפחתו של אבא שלי, יוצא שאני ביו הפטיש לסדן ואיני מסוגל להמשיך.. שאלתי היא כזאת, איך אני מבטל את המינוי האפוטרופוס שלי לגביי רכושו אך משאיר רק על גופו? תודה מראש.

מנהל הפורום

דוד שלום אתה יכול להתפטר מתפקידך באפוטרופוס לרכוש ולהישאר אפוטרופוס לגופו של אביך. אך גם אם תתפטר, הדבר לא יפתור כלום. המחלוקות בין אמא שלך ומשפחת אביך ימשכו ויגיעו לדיון בבית המשפט. אתה חייב לפעול על פי מיטב שיקול דעתך לטובת אביך . אני מציעה אחת משתי הדרכים. או להודיע להם שאם ימשיכו לנהל ריבים ומריבות על גבו של אביך אתה תתפטר מתפקידך והם ייאלצו למנות אפוטרופוס חיצוני , דבר שיהיה כרוך בהוצאות כספיות . במקרים של מחלוקות שאינך יודע כיצד לנהוג, אתה תמיד יכול להגיש לבית המשפט לענייני משפחה "בקשה למתן הוראות" ולקבל עמדת האפוטרופוס הכללי ולפעול על פי ההוראות שתקבל ולא יוכלו להפעיל עליך לחצים. בכל מקרה מוטלת עליך אחריות ועליך להיות זהיר ולא לסכן כספים של אביך או להוציאם ללא בקרה. אני מציעה לך לפנות ולקבל ייעוץ משפטי כיון שבצד החובה לדאוג לאביך ולטפל בענייני הרכוש שלו יש לך אחריות אישית.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות