ויתור על אפוטרופוס רכוש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 19:44, 10 במרץ 2015

  שלום, אני ואמא שלי אפוטרופוסים על אבא שלי שיחיה. מאחר ויש חילוקי דעות בין אמא שלי ומשפחתו של אבא שלי, יוצא שאני ביו הפטיש לסדן ואיני מסוגל להמשיך.. שאלתי היא כזאת, איך אני מבטל את המינוי האפוטרופוס שלי לגביי רכושו אך משאיר רק על גופו? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:44, 11 במרץ 2015

  דוד שלום
  אתה יכול להתפטר מתפקידך באפוטרופוס לרכוש ולהישאר אפוטרופוס לגופו של אביך. אך גם אם תתפטר, הדבר לא יפתור כלום. המחלוקות בין אמא שלך ומשפחת אביך ימשכו ויגיעו לדיון בבית המשפט. אתה חייב לפעול על פי מיטב שיקול דעתך לטובת אביך . אני מציעה אחת משתי הדרכים. או להודיע להם שאם ימשיכו לנהל ריבים ומריבות על גבו של אביך אתה תתפטר מתפקידך והם ייאלצו למנות אפוטרופוס חיצוני , דבר שיהיה כרוך בהוצאות כספיות . במקרים של מחלוקות שאינך יודע כיצד לנהוג, אתה תמיד יכול להגיש לבית המשפט לענייני משפחה "בקשה למתן הוראות" ולקבל עמדת האפוטרופוס הכללי ולפעול על פי ההוראות שתקבל ולא יוכלו להפעיל עליך לחצים. בכל מקרה מוטלת עליך אחריות ועליך להיות זהיר ולא לסכן כספים של אביך או להוציאם ללא בקרה. אני מציעה לך לפנות ולקבל ייעוץ משפטי כיון שבצד החובה לדאוג לאביך ולטפל בענייני הרכוש שלו יש לך אחריות אישית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.