רישום הערת אזהרה לטובת חסויה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 17:35, 18 במרץ 2015

  שלום, הוריי הורישו בצוואתם זכויות מגורים בדירה לי, לאחותי ולילדי אחות נוספת שנפטרה (3 ילדים). יש לנו אחות נוספת שסובלת מפיגור שכלי, חסויה, ואני ואחותי משמשות אפוטרופסות שלה על פי צו בימ"ש. הוריי העניקו לבתם החסויה זכות מגורים בדירה עד יום מות. הדירה לא תימכר עד שתלך החסויה לבית עולמה. הדירה לא רשומה בטאבו מזה כ-20 שנה ואני ואחותי רוצות להעביר את הזכויות של היורשים בטאבו. החב' המשכנת ביקשה מכל היורשים על פי הצוואה לבוא לחתום על מסמכים. 3 הילדים של אחותנו המנוחה מסרבים לשתף פעולה ולחתום על מסמכים מסיבות שלהם ומעכבים את הליך הרישום. אציין שבדוחות שאני מגישה מדי שנה, האפוטרופוס דורש שאמציא לו נסח טאבו ובו רשומה הערת אזהרה לטובת החסויה. אני לא יודעת מה לעשות, כל הפניות, הטלפונים שלי ושל עו"ד מטעם החב' המשכנת ליורשים זוכים להתעלמות מצד היורשים והם לא רוצים לבוא לחתום. כאמור, הם מעכבים את הליך הרישום ואת רישום הערת האזהרה. האם האפוטרופוס הכללי יכול לעזור לי בזה, שיפנה אליהם בדרישה לא לעכב? יש דרך אחרת לפתור את העניין? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:54, 19 במרץ 2015

  יעל שלום ,
  לדעתי אפשר וצריך לאיים עליהם בהליך משפטי. אין טעם לאיים ולא לבצע. יש לכם דרך להגיש תביעה ל"צו עשה" המחייב אותם לחתום על כל מסמך ולבקש מינוי שלך ככונסת נכסים לצורך ביצוע הרישום תוך חיובם בהוצאות משפט. קשה , מסורבל אך בלית ברירה זו הדרך המשפטית לפתור הבעיה.
  יחד עם זאת לפני שהיייתי פועלת , הייתי מגייסת את האפוטרופוס הכללי לפעול לסייע בענין כממונה על טובת החסויה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.