לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רחל

פרוצדורה לקבלת תשלום שכר טרחה לאפוטרופוס

שלום, אני, אחותי ואמי מוננו לפני 7 שנים להיות אפוטרופוסות לגוף ולרכוש של אחותנו החסויה. אמי נפטרה לפני שנה כך שנותרנו אני ואחותי אפוטרופסות. מאז שמוניתי, אני דואגת מדי שנה להמציא דוחות ואת כל המסמכים שמבקשים ממני להמציא, מטפלת בחסויה במיוחד מהזמן שבה אמי נפטרה, לפני שנה, אני יותר צמודה לה ודואגת לה באופן יומיומי. אציין כי אני בת 68, טיפלתי בילדים ונאלצתי בעקבות מותה של אמי לעזוב את עבודתי והשכר היחידי שאני משתכרת ממנו הוא מקצבת הזקנה. אין לי רישיון נהיגה ואת כל הריצות והסידורים שנוגעים לחסויה אני עושה באוטובוסים ומוניות. הבנתי כי יש אפשרות לבקש שכ"ט אפוטרופוס. שאלתי איך עושים זאת? מה הפרוצדורה? אולי רצוי שאעזר בעו"ד ולא אעשה זאת באופן עצמאי? אציין עוד משהו חשוב, אחותי שגם מונתה כאפוטרופוס אין לה התנגדות שאקבל את שכר טרחתי. תודה רבה.

ען"ד נורית פיש

שכר טירחת האפוטרופא בהחלט יש מקום להגיש בקשה לקבוע לך שכר טירחה . אם את לא מסתדתרת לבד את יכולה לקבל ייעוץ משפטי. יש תקנות אפוןטרופסים שכר טירחה הקובעות בדיוק מהו שכר הטירחה המשולם לאפוטרופוס (יש הבדל בין חסוי המצוי במוסד סעודי או מאושפז לבין חסוי המתגורר בביתו). את יכולה אפילו לדרוש עבור מספר שנים אחרונות.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות