פרוצדורה לקבלת תשלום שכר טרחה לאפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 12:34, 19 במרץ 2015

  שלום, אני, אחותי ואמי מוננו לפני 7 שנים להיות אפוטרופוסות לגוף ולרכוש של אחותנו החסויה. אמי נפטרה לפני שנה כך שנותרנו אני ואחותי אפוטרופסות. מאז שמוניתי, אני דואגת מדי שנה להמציא דוחות ואת כל המסמכים שמבקשים ממני להמציא, מטפלת בחסויה במיוחד מהזמן שבה אמי נפטרה, לפני שנה, אני יותר צמודה לה ודואגת לה באופן יומיומי. אציין כי אני בת 68, טיפלתי בילדים ונאלצתי בעקבות מותה של אמי לעזוב את עבודתי והשכר היחידי שאני משתכרת ממנו הוא מקצבת הזקנה. אין לי רישיון נהיגה ואת כל הריצות והסידורים שנוגעים לחסויה אני עושה באוטובוסים ומוניות. הבנתי כי יש אפשרות לבקש שכ"ט אפוטרופוס. שאלתי איך עושים זאת? מה הפרוצדורה? אולי רצוי שאעזר בעו"ד ולא אעשה זאת באופן עצמאי? אציין עוד משהו חשוב, אחותי שגם מונתה כאפוטרופוס אין לה התנגדות שאקבל את שכר טרחתי. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  12:55, 19 במרץ 2015

  שכר טירחת האפוטרופא
  בהחלט יש מקום להגיש בקשה לקבוע לך שכר טירחה . אם את לא מסתדתרת לבד את יכולה לקבל ייעוץ משפטי. יש תקנות אפוןטרופסים שכר טירחה הקובעות בדיוק מהו שכר הטירחה המשולם לאפוטרופוס (יש הבדל בין חסוי המצוי במוסד סעודי או מאושפז לבין חסוי המתגורר בביתו). את יכולה אפילו לדרוש עבור מספר שנים אחרונות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.