זירוז מינוי אופוטרופוס רפואי לאם - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 17:19, 9 באפריל 2015

  חג שמח לך אימי חולה דינמציה , באישפוז האחרון שלה נאמר לנו שעלינו לעשות לה בדיקה מסוימת אך אנו צריכים למנות אופוטרופוס רפואי \ אחי ואחותי ביקשו להתמנות אך היות והיחסים בין האחים והאחיות לא טובים קיים חוסר קשר וחוסר שקיפות אחי מעכב את התביעה היות והוא לא הולך עם אחותי לבית משפט , אחיי מאוד שתלטנים כך שכל דבר נעשה לפי דעתם שאלותיי הם איך ניתן לזרז את התהליך והאם אחותי יכולה לדרוש שיכריחו את אחי להזדרז ? אם אחד המנויים רוצה לוותאר על המינוי האם זה מסבך את הדברים ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:04, 19 באפריל 2015

  אפוטרופוס רפואי .
  לילי יקרה . קודם כל אין מוזג כזה "אפוטרופוס רפואי" אפוטרופוס יכול להתמנות לגוף או לרכוש או לשניהם.
  באופן כללי כל אחד מכם יוכל להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס לאמכם ובלבד שיצרף לבקשתו חוות דעת רפואית של פסיכו גריאטר ובה המצלה למנות אפוטרופוס לאימך. מי שמגיש הבקשה צריך לצרף הסכמת הילדים כולם. מי שלא מסכים הופך להיות "משיב" בבקשה . כמו כן יש לצרף את הסכמת האפוטרופוס המוצע. נראה לי שלאור אי ההסמכות מ8וערכת אי האמון במשפחתך לא יהיה מנוס ממינוי אפוטרופוס נייטראלי . אני ממליצה לעשות כל מאמץ להימנע מכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.