חוזה בין האחים וחלוקת עיזבון - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 00:32, 5 במאי 2015

  שלום לך אימי חולה דנמציה , אנחנו ארבעה אחים שני בנים ושני בנות שאחד האחים מנהל את כל נכסי המשפחה , שלושה אחים רשומים בחשבון של אימי כמיופיי כח שכל אחד יכול למשוך כספים באופן עצמאי אנחנו הבנות ביקשנו לפני מספר חודשים מאחיי פירוט על הוצאות הבית ומה נעשה בכסף של הנכסים הם מסרבים בכל תוקפ ואינם מדברים איתנו יותר האווירה בבית מאוד מגעילה , אנו הולכים לעורך דין { שאחי מכיר אותו ואיתו אני מסוכסכת } על מנת לערוך חוזה שאומר שאני ואחותי ננהל את הנכסים ובנתיים העסק נתקע שאלותיי הם באם אני רוצה להיות אופוטרופוס רכוש לאימי יחד עם אחד האחים ואחים נותנים הסכמתם , האם בית המשפט יכול לפסול אותי היות ואני אם חד הורית עם תינוק או מכל סיבה אחרת ? . האם ניתן לעשות באופוטרופוס שיאלץ את האח שאיתי במינוי שלא יוכל לעשות פעולות מסוימות ללא אישורי בכתב ? היות ומרגע שאימי חלתה הייפוי כח בבנק בטל , האם אני יכולה לתבוע את הכספים שנלקחו מחשבונה בחזרה ? אחי מנהל שתי דירות , אחת שאימי נתנה לי במתנה { נעשה אצל עורך דין } ולא רשומה בטאבו על שמי ,ואחת שרשומה בטאבו לאחד הנכדים , האם הדירה שרשומה לאחד הנכדים ניתן לתבוע את הכסף בחזרה וכיצד ניתן להוכיח שאחי מנהל את הדירות ? מה זה הסכם חלוקת עיזבון ? תודה ,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  13:32, 6 במאי 2015

  לילי שלום , פנייתך כוללת כל כך הרבה שאלות שקשה לי לענות עליהן במסגרת הפורום .
  אענה לך בקצרה ובאופן עקרוני. אין סיבה לפסול אותך לשמש כאפוטרופא בשל העובדה שאתחד הורית או סיבה מאין זו. לצורך מינוי אפוטרופוס לאימך יש צורך בהכמת כל האחים או שימנו אפוטרופוס נייטראלי דבר הכרוך בעלות כספית. חייבים לתת הוראה שכל פעולה תיעשה בחתימת האפוטרופסים כולם. אם אין הסכמה בין האחים , חבל על הזמן תזמי את פניה לבית המשפט תוך הצטיידות בחוות דעת לגבי מצבה של אימך וכל אפוטרופוס שימונה יוכל לקבל דו"ח מהבנקים ולתבוע את הכספים שנטלו מאימך מאז נעשתה דמנטית. המסקנה העיקרית היא כי ניתן לפעול כנגד העושק והגזילה של אימך אך הדבר כרוך בהוצאת כספים ובהליכים משפטיים לא נעימים .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.