אי הסכמה למינוי אפוטרופוס לחסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:44, 18 במאי 2015

  מדובר בהורה חסוי הנמצא במוסד סיעודי.. אין הסכמה בין ילדיו באשר מי מהם יהיה אפוטרופוס לגוף או/ו לרכוש להורה. המוסד יתן מכתב בדבר הצורך במינוי אפוטרופוס לגוף. מן הסתם יש למנות אפוטרופוס חיצוני עקב אי ההסכמה בין הילדים. שאלותי: 1.האם באותו מעמד ניתן לבקש גם אפוטרופוס חיצוני לרכוש, או שזה חייב להיעשות בהליך נפרד? 2. האם המסמכים שסופקו לצורך מינוי אפוטרופוס חיצוני לגוף יספיקו גם כדי למנות אפוטרופוס לרכוש?. 3. במדה ואחד מהילדים יפנה לבית המשפט לצורך קבלת האפוטרופסות, האם בית המשפט יידע גם את הילד השני בדבר הבקשה, כדי לבדוק אם הוא מסכים לכך? יש חשש שהילד שיפנה לבית המשפט עלול לא לדווח על קיומו של אחיו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:46, 18 במאי 2015

  בדרך כלל כשאין הסכמה בין הילדים באשר לזהות האפוטרופוס מקובל למנות אפוטרופוס חיצוני נייטראלי . משתוגש בקשה למינוי אפוטרופוס הרי שכל ילדיו יקבלו הודעה על כך ויצטרכו להביע דעתם. לא פרטת מדוע אין הסכמה ביניכם לגבי זהות האפוטרופוס , אולם , מנסיון שלי מרבית המחלוקות הן דווקא סביב הרכוש ולא הגוף. האם אין הסכמה שכל הילדים דואגים להורה? אני מציעה לנסות לנהל שיחה ולראות מהן המחלוקות כי כדאי לדעת שמיטנוי אפוטרופוס חיצוני כרוך בהוצאה כספית חודשית קבועה ובודאי ממילא אתם אלה שמטפלים בהוריכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.