אפוטרופוס לגוף מותנה באפוטרופוסות לרכוש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 07:03, 20 במאי 2015

  תודה על תשובותיך, ושאלה בהמשך לתשובה קודמת. בן אחד חושש למנות את אחיו להיות אפוטרופוס לגוף על אביו הקשיש מאד והחסוי,,הנמצא במוסד סיעודי, כי אחיו השתלט כבר על חלק ניכר מכספי ההורה החסוי ,על דירתו, גם שאין לו כל אישור לכך. הבן חושש שהאח הנ"ל ימנע מלתת הסכמה לגבי טיפול רפואי שהאב ידרש לו, , כדי שכך יעבור מהר יותר מן העולם ,והוא יהנה מכל רכוש הקשיש, או ליחלופין, במידה והאב הקשיש יזדקק לטיפול רפואי חריג הכרוך בתשלום, הוא יאמר שאין כסף, כי זה ינגוס בכספים שהוא לוקח מחשבון האב, ללא רשותו.. הוא גם היחידי היודע כמה כסף יש לאב. האח המשתלט לא ישר, לא הגון, מניפולטיבי, מתוחכם בצורה מסוכנת. עד שאין לאב אפוטרופוס לרכוש הוא חושש לאשר לאחיו להיות אפוטרופוס לגוף. עדין לא התחיל הליך למינוי אפוטרופוס לרכוש. כי אין הסכמה בין האחים. מה דעתך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  07:18, 21 במאי 2015

  אלי . מבינה את הסיטואציה וכל לא מבינה למה ממתינים. ברור שבמקרה כזה יש ניגוד איטנטרסים בין הבן המעוניין להתמנות ואשר לטענתך גזל ועשק את האב. לכן יש למהר להגיש בקשה ולבקש מינוי אפוטרופוס ניטראלי לאור העובדה שיש חשש לניגוד אינטרסים .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.