חשד שאחות שצורפה לחשבון של אחות אחרת רוקנה את חשבונה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • צילה

  נשלח ע"יצילה 11:09, 26 במאי 2015

  מה ניתן לעשות במקרה בו אחות צורפה לחשבון של אחות אחרת ( שלאחר הצירוף הפכה לחסויה)- ויש חשד כי היא מרוקנות לה החשבון? איזו תביעה ניתן להגיש?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:36, 26 במאי 2015

  מעת שמונה לאחות החסויה אפוטרופוס הרי שקודם כל החוק מייב יציאת האחות מהחשבון שכן , חשבון אפוטרופסות חייב להתנהל על שם החסויה בלבד ללא שותפים. לאחר שמונה אפוטרופוס האחות לא יכולה לעשות שום פעולה בחשבון בטח לא להמשיך לרוקנו. ולשאלה אחרונה , מי שמונה כאפוטרופוס יכול ואף לדעתי חייב, להגיש בקשה למתן הורואת לבית המשפט ולבקש רשותו להגיש תביעה נגד אותה אחות שרוקנה החשבון , כמובן לאחר שיזמין (וזו זכותו כאפוטרופוס) דפי בנק ויראה במו עיניו כי אכן נעשו פעולות של הוצאת כספים מחשבון החסויה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.