תוקף סעיף 64 לחוק כשירות ואפוטרופסות - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:40, 9 ביוני 2015

  על פי הכתבה, את מציינת כי הכרזה על אפוטרופוס לילדים בצוואה אינה תקפה, אם כך, מה התוקף של סעיף 64לחוק הכשירות ואפוטרופסות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:59, 9 ביוני 2015

  אינני יודעת על איזו כתבה מדובר אולם סעיף 64 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מתייחס לנושא מזונות ילדים . אם הכוונה לשאלה איך מבטיחים שמי שרציתם שיהיה אפוטרופוס לילדכם לאחר פטירה הוא זה שיהיה אזי כל קביעה כזו מצריכה בחינה ובדיקה של עובד סוציאלי שיבחן את טובת הילד. מה שאני מדגישה תמיד כי קביעה כזו בצוואה היא בגדר המלצה שבדרך כלל מכובדת על ידי בית המשפט אך בהחלט נתונה לביקורת ולדיון . האם כיוונתי לשאלתך?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.