מוניתי לאפוטרופוס קבע והפסיכיאטר שהתמנה עדיין לא נתן חוו"ד בעניין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • דליה

נשלח ע"ידליה 05:51, 7 ביולי 2015

לפני שנה באמצע הליך של מינוי אפוט לגוף בלבד קבע לאח,בית משפט מינה מומחה פסיכיאטר שיתן חווד בעיניין. חיכינו שיזמינו את אחי לביקור אצלו וזה לא קרה כעבור שנה לאחר שהייתי אפוט' זמנית וביקשתי הארכה פתאום קבלתי הודעה שאני אפוט קבע וזאת מבלי שהפסיכיאטר שהתמנה יתן חווד התקשרתי לפסיכיאטר שיתן לי העתק מהעאכתו אך לא מצא כחום האם המינוי קבע שניתן לי תקף? באם זה מקרה שכיח? עכשיו כניראה הפסיכיאטר יתחיל לחפור בעיניין ויודיע לבית משפט שלא עשה חווד אני רוצה להגיש בקשה גם לרכוש ולא יודעת מה לעשות

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

07:48, 7 ביולי 2015

אכן מוזר עד מאוד. אולם , אם נחתם על ידי בית המשפט מינוי קבוע , סביר להניח הונחה חוות דעת על שולחנו של בית המשפט או תסקיר פקידת סעד. מכל מקום אפשר לעיין בתיק בית המשפט ולברר מה הוגש לבית המשפט . באשר לנושא מינוי אפוטרופוס לרכוש, הרי שבחוות הדעת או בתסקיר שימצא בתיק בית המשפט תוכלי לראות מהי ההמלצה ואם יש בה להשפיע על האפשרות שתתקבל המלצה למינוי אפוטרופוס גם לרכוש. מכל מקום כאפוטרופא זכותך לקבל העתק מכל מסמך שהוגש לתיק בית המשפט.

תגובה
  • 07:54, 7 ביולי 2015

תודה.אכן קיבלתי העתק התיק אך אין זכר להתערבות המומחה הפסיכיאטר
    בתסקיר העוסית אינה ממליצה על מינוי
    ב מסמך מפסיכיאטר המטפל רק כותב שיש ליקויי בתובנה ובשיפוט

תגובה

09:53, 7 ביולי 2015

זו התשובה . כנראה שהשופט אליו הועלה התיק הסתמך על הביטוי "ליקוי בתובנה ובשיפוט" וקבע מינוי קבוע. על סמך קביעה זו אפשר בהחלט לבקש מינוי אפוטרופוס לרכוש.

תגובה
  • 08:20, 7 ביולי 2015

אם אני צריכה חוות דעת חדשה לרכוש האם זה נכון לפנות לפסיכיאטר שמונה קודם?

תגובה

09:55, 7 ביולי 2015

עניתי על כך בתשובתי הקודמת אל תמהרי נסי להסתפק בחומר שיש בתיק ורק תבהירי ותסבירי למה יש צורך גם במינוי אפוטרופוס לרכוש.

תגובה
  • 09:58, 7 ביולי 2015

יש לציין שאת עוזרת המון לציבור

תגובה

10:18, 7 ביולי 2015

תודה . שימחת אותי!!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.