ביטול מינוי אפוטרופוס לדין לקטין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 10:43, 10 ביולי 2015

  שלום, בדיון לגבי אפטרופסות עם הגרוש, בית-המשפט החליט למנות אפוטרופוס לדין לקטין עקב "הקונפליקט הקשה בין בני-הזוג והקושי להיעזר בלשכת הרווחה" - הבעיה הנתונה היא שאני מוכרת כתסקיר לפי הרווחה כאמא מסורה לילדים והילד אף עבר טיפול פסיכולוגי לפי הוראת בית-המשפט. מכיוון שעורך-הדין שלי לא פצה פה במהלך הדיון ואף לא ציין את העובדה האחרונה, נוצר הרושם שאני, כאמא, לא ממלאה אחר הוראות בית-המשפט והוחלט למנות אפוטרופוס לדין לקטין - אין לי מושג מה זה אומר, איזה החלטות הוא יכול לקבל ובכללי אני מעדיפה את האופציה של ביטול האפוטרופסות לקטין - מה ההשלכות של כך? מה כדאי לי לעשות עכשיו? מה זה אומר לגבי ההמשך? אשמח לעזרה, רינת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  07:38, 12 ביולי 2015

  רינת יקרה
  אני מניחה שבגלל הקונפליקט הקשה, לא היה עוזר אם עורך הדין שלך היה אומר. אם השופט התרשם שאף אחד מכם לא פנוי לחשוב על טובת הקטין ממילא לא היה מסייע גם אילו עורך הדין שלך , כדברייך, "היה פוצה פיו" . מכל מקום המינוי כאפוטרופוס לדין לא שולל ממך את זכויותייך ההוריות. מה שאני מציעה , בשיחותייך עם האפוטרופוס לדין לכשימונה, הציגי עמדתך מבלי לעסוק בהשחרת בן זוגך לשעבר, אלא דברי על מה שמעסיק אותך, הדברים שעשית וחושבת שצריך לעשות והאפוטרופוס לדין ייצג את הקטין בפני בית המשפט על סמך התרשמותו ובדיקותיו ולא על סמך דברים אלא ואחרים שאומר עורך הדין שלך בדיון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.