חוות דעת רפואית עבור קטין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • עדן

  נשלח ע"יעדן 16:31, 12 ביולי 2015

  בן 13 עם בעיות נפשיות. אמו החד הורית מבקשת אפוטרופסות בלעדית בגלל טיפול רפואי בתאונה, כשאביו נמלט מזמן בחו"ל.. לאיזה סוג רופא לפנות ,שיחווה דעתו "אם מסוגל להביע דעתו בעניין המינוי ואם מסוגל להופיע בבית משפט". האם חוו"ד זו הכרחית לבקשה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:11, 13 ביולי 2015

  העובדה שאביו נמלט לחו"ל ולא נמצא בתמונה מהווה סיבה מספקת לבקש אפוטרופסות בלעדית. לא צריך להתעמק בבעיות של הקטין כדי לקבל צו אפוטרופסות בלעדית. מאחר ואת מתארת בעיות נפשיות אני מציעה לפנות לפסיכיאטר וזאת עדי לחדד ולהדגיש את הצורך הבהול והחשוב לאפשר לך לתת טיפול מתאים לקטין בלא קבלת רשות אביו.

  תגובה
 • 10:20, 13 ביולי 2015

  לגבי השאלה אם הקטין יכול להביע דעתו בעניין האפוטרופסות. אז?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:02, 13 ביולי 2015

  זו שאלה שמי שיתן את חוות הדעת צריך להתייחס אליה. אך סביר שכשמדובר בנער בן 13 הסובל מבעיות נפשיות , אין מקום לשמוע את דעתו . את לא צריכה לבקש מינוי אפוטרופוס כי את ההאפוטרופא הטבעית . את צריכה לנקוט בהליך של ביטול האפוטרופסות של האב שאינ קיים בתמונה. מינוי אפוטרופוס בבית משפט יצטרך להיות נדון לאחר הגיעו לגיל 18.

  תגובה
 • 13:52, 13 ביולי 2015

  באתר ביהמש למשפחה למינוי אפוטרופוס ,ולהוסיף את המילה:"בלעדי"?!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.