צריכה לחדש מינוי אפוטרופסות ולא הצלחתי להבין מה עושים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • יעל רוט-ברקאי

נשלח ע"ייעל רוט-ברקאי 07:51, 29 ביולי 2015

אני אפוטרופוסית של בת דודה של אמי מזה 24 שנה. השנה התחלף הפקיד בבנק והוא דורש שאביא לבנק אישור שאני עדיין אפוטרופוסית, מאחר והמינוי שלי הוא משנת 1991. לכל מקום שפניתי לא הצלחתי להבין מה עושים? לא נראה לי שאני צריכה לשלם לעורך דין רק בשביל שיתנו לי אישור שהמינוי שלי עדיין בתוקף. עד שלא אביא אישור כזה, בבנק לא מאפשרים לי לקבל פנקסי צ'קים, ואני לא יכולה לשלם עבור כל ההוצאות שלה שהולכות וגדלות מכיוון שהיא מאוד מוגבלת... לא בטוחה שפקיד הבנק נוהג כחוק בכלל... אודה להתייחסותכם.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

10:13, 29 ביולי 2015

כרגיל משטר האימים של הבנקים , אין כל סיבה "לחדש" המינוי שלך . אני הייתי אומרת לו שיפנה למחלקה המשפטית ויברר איתם מדוע אם לא בוטל המינוי שלך צריך לקבל בחידוש רק בגלל שהוא אינו מכיר אותך. אם יתעקשויקשה (ללא כל הצדקה) תפני לארכיון של בית המשפט לענייני משפחה ותבקשי העתק מאושר של הצו. בתקוה שיש לך העתק ממנו ואם אין לך העתק נסי לברר באמצעות מספר תעודת הזהוי או בבית משפט או במשרדי האפוטרופוס הכללי. אני מאוד מקוה שאת מחזיקה עותק של המינוי .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.