דחוף- השכרת דירת חסוי שלא ע"י אפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 16:54, 30 באוגוסט 2015

  מודה על תשובותייך. להלן שאלתי מה 15/8/15 - כנראה דולגה בטעות נודע לי, כי אחי , השכיר את דירת אבי הישיש, הדמנטי , החסוי, ללא ידיעתי. אחי יודע שיש צורך למנות לאבי אפוטרופוס כי יש מכתב המעיד כי אבי דמנטי לחלוטין. אף אחד מאתנו לא מוכן שהשני יהיה אפוטרופוס. אחי מתנגד למנות אפוטרופוס חיצוני כי הוא רוצה לבדו להמשיך לפעול בכספי אבי.. לאור גילו המופלג של אבי ומצבו הבריאותי הגרוע, לא התחלנו בהליך מינוי אפוטרופוס, שיכול להמשך זמן רב, ולבסוף לא להיות רלוונטי אחי השתלט על כל כספי אבי. כל המסמכים הכספיים בידיו. הוא טוען שהשכיר את הדירה, כדי לממן חלק מעלות המוסד בו אבי נמצא. לאבי יש הכנסות שונות כמו : 2 פנסיות, קצבאות ב.ל., ואולי נשארו גם חסכונות , אם אחי לא כילה אותן. ואינני יודעת אם באמת שכ"ד הולך למוסד הסיעודי, או לכיס של אחי. אינני יודעת מה סה"כ ההכנסות החודשיות של אבי. שאלותי: 1. האם אחי חייב להמציא לי פירוט הסכומים אותם הוא משלם למוסד, בהתחשב בעובדה שאלו כספים של אבי החסוי ולא שלו? 2. האם העובדה שאחי השכיר את הדירה , שלא ע"י אפוטרופוס, וגם ללא ידיעתי מקנה לי זכויות כלשהן? אלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:08, 1 בספטמבר 2015

  אלי שלום
  יש לי בעיה עם ההתנהלות שלך . לא יתכן שמצד אחד אתה מתאר מצב של השתלטות של אחיך על כספי אביך ובגלל שאין הסכמה לזהות האפוטרופוס אתה ממשיך לאפשר לו לעשות כן . הוא לא חייב כלום לאיש אלא לאביך ואם אינך פועל למינוי אפוטרופוס אינך יכול לדרוש כלום ממנו צר לי. אך התנהלות זו של "שב ואל תעשה" לא מיטיבה עם אביך ולא עם איש למעט אחיך .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.