נושא חלוקת רכוש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יעל פרידמן

  נשלח ע"ייעל פרידמן 02:10, 2 בספטמבר 2015

  לכבוד גברת עו"ד נורית פיש . השתלטנות של עו"ד על כספי אנשים ברשות החוק . הינה עבירה פלילית . אם האח הוא בעל גמירות דעת . אין סיבה ישר לערב אפוטרופוס אלא ליצור חלוקה נאותה בין האחים. לא יתכן שאח אחד ינשל את אחיו ויקח חסות על כספי המשפחה ללא ידיעתו ואישורו של אח במשפחה. לדאבוני נתקלתי בהרבה עו"ד שמנצלים את אי ידיעת החוקים על ידי האזרחים על מנת לנשלם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  07:33, 2 בספטמבר 2015

  גב' יעל פרידמן היקרה .תודה על הערתך מאירת העיניים , אלא שהיא מוטעית ומטעה!! יש בעיה אחת : נישול האח לא קיים כל עוד האב יבדל"א בחיים!! לעתים קרובות סכסוכים בין אחים על כספי ההורים הם במהותם סכסוכי ירושה. אך בתי המשפט לא מסכימים לכך כיון שלא מדובר בתיק ירושה !! מדובר באב שהוא בחיים ולכן מה שבית המשפט יבחן האם נפגעו זכויות האב ולא זכויות הירושה העתידיות. לכן, הערתך לא רלוונטית !! אני לא יודעת באיזה עורכי דין את נתקלת , אך אין די באי דיעת החוק על ידי אזרחים תמימים כדי לאפשר לעורכי דין לנשלם !! החוק מתיר לאח לדאוג לאביו ולא לירושתו העתידית!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.