החזר עלות מינוי אפוטרופוס לחסר ישע - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:41, 21 בספטמבר 2015

  יש בידי מסמך מלפני כ - 8 חודשים, מגריאטר במוסד הסיעודי בו אבי נמצא , כי אבי , חסר הישע, זקוק לאפוטרופוס לגוף. 1. העו"ס אמרה שמסמך זה כבר לא בתוקף, יש צורך בחוות דעת חדשה, מעודכנת. האם זו האמת?.היא לא אובייקטיבית, מסיבות שחבל על הזמן לפרט כרגע. 2. במידה ויש חוות דעת של גריאטר ,ממוסד סיעודי, בדבר הצורך במינוי אפוטרופוס לגוף, האם ניתן להסתמך עליו כדי לבקש גם מינוי אפוטרופוס לרכוש? ( המוסד לא מתעסק עם חוות דעת בקשר לאפוטרופוס רכוש.) 3. כיון שתהיה התנגדות למינוי מצד בני משפחה אחרים, האם יוחזרו לי , הכספים שאשקיע בהליך זה, כולל שכר עורך דין, ואולי גם חוות דעת של גריאטר חיצוני, במידה ואזדקק לשכזו? ( הכוונה האם הכספים יוחזרו מכספי אבי, או חו"ח אם יילך לעולמו, מכספי העזבון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:47, 8 באוקטובר 2015

  אלי
  לשאלותיך :
  1. מוזרה הדרישה לחוות דעת מחדש. האם המוסד מאמין שחל נס ואביך הפך לפתע לצעיר ומלא כוחות?
  2. ממילא חוות הדעת המתייחסת לאפוטרופוס לגוף לא מתאימה למינוי לאפוטרופוס לרכוש כך שאין מנוס מלבקש חוות דעת חדשה שתתייחס גם לאפוט' לגוף וגם לרכוש.
  3. איש לא מבטיח לך שאכן יוחזרו לך ההוצאות הכספיות . יש להניח שאם תהיה התנגדות מתוך המשפחה ימנו אפוטרופוס נייטראלי לפחות בנושא הרכוש .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.