אפוטרופסות וחשיפת מידע - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שושי

  נשלח ע"ישושי 06:52, 22 בספטמבר 2015

  ברצוני לדעת האם כבת לחסוי שאחד מהאחים הוא האפוטורופוס, מגיע לראות/לקבל תדפיסי בנק וכל מידע אחר הקשור לחסוי שהוא אבי? ובמידה וכן - אם אין שיתוף פעולה מצד האפוטרופוס מה עליי לעשות? שושי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:56, 8 באוקטובר 2015

  שושי שלום
  הנושא קצת רגיש כיון שלכאורה אין לך כרל בעלות על הכספים שלה מצד אחד אולם , מצד שני אם את מתרשמת שטובת האם נפגעת או היא לא מטופלת כראוי בהתאם ליכולתה הכלכלית , זכותך לפנות אליו. ראוי שתדעי שהאפוטרופוס אמור להיות מפוקח על ידי מחולקה לפיקוח על אפוטרופסים במשרד המשפטים. לכם את יכולה לפנות אליהם ולברר עימם האם הוגש דו"ח כספי מטעמו . הוא אמור להגיש דו"ח כספי כל שנה. מאחר ומדובר ב"אחד האחים" כהגדרתך , השאלה מה עמדת יתר האחים ואם לא ניתן לפעול עימם להבטיח שלא ישתלטו על רכושה וכספיה באופן הפוגע בה ועלול לפגוע בכם בעתיד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.