האם מינוי אפוטרופוס על רכוש מקנה לו את הזכות להחליט על העלאת דמי שכירות? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 07:01, 22 בספטמבר 2015

  אימי עברה אירוע ובו נפגע לה הזכרון. אחד האחים מתגורר בביתה (לה יש בית אחר) בהסכמתה כבר מס' שנים. משולמים לה על ידו דמי שכירות נמוכים מהשוק ואין ביניהם הסכם כתוב. האם כשנמנה את אחד האחים/יות כאפוטרופוס על הרכוש זה מקנה לו זכות להחליט על העלאת דמי השכירות לאותו האח? האם צריך רוב במידה וממנים כמה אפוטרופסים? והאם ניתן להגביל את הצו מינוי רק לעניני בנק (רכוש זמני)? תודה וגמר חתימה טובה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:01, 8 באוקטובר 2015

  שאול שלום
  קודם כל סליחה על העכוב במתן תשובתי עת שהיתי בחו"ל בתקופת החגים.
  לשאלותיך. לא ניתן למנות אפוטרופוס רק לעניינ בנקים . אפשר למנות אפוטרופוס לגוף ואפוטרופוס לרכוש ואפשר למנות אפוטרופוס אחד לגוף ולרכוש גם יחד. העובדה שמשולם שכר דירה נמוך על ידי אחד האחים , היא בחירה של אמך. במדה ויתמנה לה אפוטרופוס אשר יתרשם שאין לה די משאבים יוכל להעלות את שכר הדירה , זו גם תהיה דרישת האפוטרופוס הכללי , ואם לא ייענה לבקשה ניתן להגיש לבית המשפט "בקשה למתן הוראות " ובה יורה בית המשפט על תשלום שכר דירה ריאלי יותר. אך כאמור , יש לזכור כי בעת שאמך היתה במצב מנטאלי טוב היא גבתה שכר דירה נמוך יותר כחלק מבחירה שלה לסייע לאחיך.
  באשר לשאלת זהות האפוטרופוס , לא נרקאה לי שמדובר בשיטת "הרוב קובע" אלא אם תהיה התנגדות של מי מאחים בית המשפט ימנה אפוטרופוס ניטיטראלי או ימנה חלק מהאחים אם ישתכנע שיש סיכוי כי יוכלו לשתף פעולה לטובת האם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.