אחריות אפוטרופוס להשכיר את דירת החסויה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 16:48, 3 באוקטובר 2015

  שלום ! האם אפוטרופוס שהוא בנה של החסויה, מחויב להשכיר את דירתה במקרה והחסויה גרה בבית אבות, בזמן שהדירה משמשת את מחיית נכדתה של החסויה. האם זו חובתו של האפוטרופוס מתוקף חוק ללא קשר למצב הכלכלי של החסויה? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:22, 8 באוקטובר 2015

  רונן שלום
  האפוטרופוס צריך לטפל במיקסום ההכנסת של החסויה בלא קשר למצבה הכלכלי. אם בעת שהאם היתה במצב קוגנטיבי טוב היא איפשרה לנכדתה להתגורר בדירתה ואם לא חלה ירידה בהכנסות האם או עליה בהוצאותיה המחייבת גביית שכר דירה , אזי לכאורה רשאי האפוטרופוס להמשיך לאפשר לנכדתה לגור בדירת האם , אם כי עלול להמצוא עצמו מתעמת עם האפוטרופוס הכללי . אם יש התנגדות לכך מצד אחד מילדיה ואם נכדתה היא בתו של האפוטרופוס יש בעיה כי יש כאן ניגוד אינטרסים . לא ברורה נקודה זו מדבריך .

  תגובה
 • 12:29, 8 באוקטובר 2015

  נורית תודה על תשובתך!

  אני מבין מדבריך שהמילה האחרונה היא בכל מקרה של האפוטרופוס? או שמה האפוטרופוס הכללי מסוגל לאיים בתביעה על האפוטרופוס במידה והדירה אינה מושכרת , ללא קשר לעובדה שבדירה מתגוררת נכדתה של החסויה?

  תודה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.