בקשה מבית המשפט שהחסוי ינהל את ענייניו הכספיים לאחר שבבקשה המקורית למינוי נרשם שאינו מסוגל לכך - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 09:20, 12 באוקטובר 2015

  1.לצורך קבלת המינוי כתבתי בבקשה המקורית כי החסוי אינו מסוגל לדאוג לעינייניו החומריים והמשפטיים הצו התקבל לפני חודש 2.עכשיו אם אפנה לבית משפט לקבל רשות שהחסוי ינהל את הקצבה והכנסתו השוטפת שאינה גדולה האם: זה לא יראה חריג לבית משפט? ואם לא ובית משפט כן יאפשר זאת איך זה מתבצע בפועל לאחר שכבר נירשמתי בבנק כאפוטרופסית? 3.האם בבקשה מקובל לבקש שירשו לו להשתמש בכספומט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:41, 12 באוקטובר 2015

  כל אדם שממנים לו אפוטרופוס אינו מסוגל לדאוג לענייניו. יחד עם זאת אם ברמה היומיומית של הוצאות כספיות קטנות החסוי מסוגל לנהל עצמו, הרי שגם בית משפט מכבד זאת. אם תגדירי בבקשתך ותסבירי שברמה היומיומית הוא מסוגל לנהל את הקניות של מזון ושרותים בסיסיים יתכן וייעתרו לבקשה ואז תמסרי בבנק את ההחלטה והם יצטרכו לבצעה.

  תגובה
 • 10:12, 12 באוקטובר 2015

  איך זה מתבצע בפועל? תחת חשבון אפוטרופסות או חשבון אחר על שמו?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.