החתמת 12 אחיות של אם תשושת נפש לצורך מינויינו כאפוטרופוסים על גוף - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 02:25, 13 באוקטובר 2015

  שלום רב, אמא שלי תשושת נפש לפי מסמך פסיכיגריאטר יש לה 2 שני בנים - אני ואחי ואת אבא שלי שגרים איתה. בגלל שהיא צריכה לעבור טיפולים רפואיים אנחנו רוצים להתמנות כאפוטרופוסים על גוף ראיתי בטופס הבקשה שיש לשלם אגרה ולחתום על הטופס בבית המשפט+לצרף אישור רופא אבל הבעיה שלי שיש לאמא שלי תריסר אחיות שהן נחשבות קרבה משפחתית של "דרגה ראשונה" האם נצטרך להחתים את כולן ולא הן יחשבו כמשיבות? אנחנו לא מעוניינים שהם יהיו מעורבות - מעדיפים לשמור על פרטיות בכל הנוגע למה שקורה במשפחתנו כי אין לנו ממש קשר איתן האם זה הכרחי שהן יחתמו? זה נורא מכביד על התהליך אבל אם הן יחשבו כמשיבות (מתנגדות) וישל אליהן מסמים לאישור וכו' אולי אין ברירה? יש אופציה אחרת? מה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:18, 14 באוקטובר 2015

  יאיר הסר דאגה מלבך . החוק מכיר במשפחה גרעינית בלבד. אין מקום לאחיות כשיש בעל וילדים . לאחיות היה מקום בתהליך רק אם לא היו לאמך בעל וילדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.