הגנה בפני מכירת דירה של חסר ישע עד מינוי אפוטרופוס חיצוני - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:39, 17 באוקטובר 2015

  כיון שהליך מינוי אפוטרופוס חיצוני, לחסר ישע , כאשר יש התנגדות במשפחה למינוי שכזה, עלול לקחת זמן, האם ניתן בנתיים לרשום הערת אזהרה בטאבו, לגבי דירת חסר הישע, או להוציא צו זמני נגד מכירתה? זאת , כיון שהגורם המתנגד למינוי אפוטרופוס חיצוני, השתלט על כספי חסר הישע וגם השכיר את דירתו , למרות שלא הייתה בכך דחיפות, ובעיקר הסתיר זאת משאר בני המשפחה . הוא עלול גם למכור את הדירה ללא ידיעת שאר בני המשפחה. (מסוגל לזייף מסמכים). במידה וניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו, היא חייבת להירשם ע"י עורך דין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:36, 22 באוקטובר 2015

  כדי לרשום הערת אזהרה בטאבו צריך בסיס של הסכם או צו מכוחו רושמים הערת אזהרה. לכן לדעתי כשאתה מגיש בקשה למינוי אפוטרופוס , כדאי ורצוי להגיש בקשה גם לצו שיורה על הימנעות מביצוע דיספוזיציות בדירתו. עורך הדין מבצע הצו וניתן לגשת לטאבו לבצע הרישום אך חשוב שיהיה צו מאחר והסכם אין עם מי לחתום לצערנו...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.